مایکل مان:

۵+۱ در گفت‌وگو با ایران موضع واحدی دارد

سیاست خارجی

کشورهای عضو گروه ۱+۵ در مذاکره با ایران کاملا متحد بوده و همچنان اتحاد خود را حفظ کرده‌اند.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به سخنان «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه مبنی بر وجود «اختلاف رویکرد» میان کشورهای ۱+۵ تاکید کرد که کشورهای حاضر در این مذاکرات متحد بود و موضعی واحد دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز٬ «مایکل مان» تاکید کرد که کشورهای عضو گروه ۱+۵ در مذاکره با ایران کاملا متحد بوده و همچنان اتحاد خود را حفظ کرده‌اند.

فابیوس پیش از این گفته بود که در جریان ششمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران که در وین در حال برگزاری است، میان روسیه و دیگر اعضای گروه ۱+۵ «اختلاف رویکرد» وجود دارد.

وی با اعلام این‌که موارد اصلی اختلاف همچنان به قوت خود باقی است، گفت که آمریکا از وزرای خارجه کشورهای حاضر در گفت‌وگو‌ها خواسته که به وین بروند.

وزیر خارجه فرانسه به کمیسیون روابط خارجی پارلمان این کشور گفته بود: «تا کنون گروه ۱+۵ هماهنگ عمل می‌کرد اما در چند روز گذشته در این مذاکرات شاهد مواردی از اختلاف رویکرد میان روسیه و برخی دیگر از کشورهای حاضر در مذاکرات بوده‌ایم.»

فابیوس به ماهیت این اختلاف‌ها اشاره‌ای نکرد.

مذاکرات وین در آستانه ۲۰ جولای، مهلت تعیین‌شده در توافق موقت ژنو و با هدف نگارش متن و رسیدن به توافق جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران انجام می‌شود.

 

کد N384785