بازدید رئیس‌جمهوری اوکراین از شهر اسلویانسک

چند روز پس از باز پس‌گیری شهر اسلاویانسک از جدایی‌طلبان حامی روسیه، رئیس‌جمهوری اوکراین از این شهر بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهوری اوکراین پس گرفتن این شهر را نقطه عطفی در عملیات نظامی علیه شورشیان خوانده است.

در همین حال، وزیر دفاع اوکراین به جدایی‌طلبان هشدار داد که دولت فقط زمانی با آن‌ها وارد مذاکره می شود که سلاح‌های خود را زمین بگذارند.

به گزارش یورونیوز، پس از این که عملیات نظامی اوکراین علیه جدایی‌طلبان حامی روسیه آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی از چندین منطقه کرد، اعتماد به نفس دولت اوکراین برای پس گرفتن شهرهای دیگر تقویت شده است. نیروهای نظامی اوکراین روز شنبه پس از بمباران شهر توانستند اسلویانسک را از شورشیان پس بگیرند.

نیروهای نظامی اوکراین شهرهای دونتسک و لوهانسک را محاصره کردند تا به شبه‌نظامیانی که به این شهرها عقب نشینی کرده بودند، اجازه فعالیت ندهند.

پترو پوروشنکو پس از دیدار با گروهی از نظامیانی که علیه جدایی‌طلبان جنگیدند، گفت: ما قصد داریم که افراد مسلح را با یک عملیات ویژه از حوالی لوهانسک و دونتسک بیرون برانیم اما ما از جنگیدن در درون شهرها خودداری می‌کنیم.

آتش‌بس اخیر بین نیروهای نظامی اوکراین و شبه نظامیان، هفته گذشته بدون این که توافقی به همراه داشته باشد به پایان رسید. از آن زمان به بعد ارتش اوکراین موفق شده است که با انجام عملیات نظامی، پیروزیهای گسترده ای را در شرق کسب کند. این پیروزی‌ها با بمباران روز شهر اسلاویانسک و بازپسگیری این شهر از شورشیان آغاز شد.

انتهای پیام

کد N384659