آمریکا بار دیگر روسیه را به اعمال تحریم های بیشتر تهدید کرد

روسیه

تهران-ایرنا- دولت باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا بار دیگر تهدید کرد که اگر روسیه سیاست هایش را در قبال بحران اوکراین تغییر ندهد، خیلی زود تحریم های بیشتری را علیه مسکو اعمال می کند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری شینهوا، ویکتوریا نولاند دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور اورآسیا روزگذشته (چهارشنبه) در جمع نمایندگان سنای آمریکا در مورد اوضاع اوکراین گفت : اگر مسکو سیاست هایش را در قبال اوکراین تغییر و به حمایت هایش از شبه نظامیان جدایی طلب پایان ندهد، ما آماده ایم تا هزینه های سنگینی را به روسیه وارد کنیم که از جمله این اقدامات اعمال تحریم های جدید در بخش های مختلف روسیه است.

نولاند خاطرنشان کرد: واشنگتن همچنان به مذاکرات و رایزنی هایش با شرکای اروپایی خود در مورد زمان مناسب برای اعمال احتمالی تحریم های جدید علیه روسیه ادامه می دهد.

وی افزود : هدف ما اقدام در این راستا با همکاری اروپا است اما باراک اوباما رییس جمهوری همیشه گفته است که اگر لازم باشد به تنهایی در این راستا اقدام می کنیم.

اظهارات این مقام آمریکایی در حالی مطرح شده است که درگیری ها میان نیروهای امنیتی اوکراین با شبه نظامیان جدایی طلب حامی روسیه در مناطق شرقی اوکراین همچنان ادامه دارد.

رسانام**9234** 1064
کد N384476