رزمایش مشترک ده روزه نیروهای مسلح صربستان و 6 کشور اروپا و آمریکا

نیروهای مسلح 6 کشور,صربستان

بلگراد-ایرنا- تمرینات نظامی تحت عنوان ˈگرگ خاکستری 2014 ˈ که در آن نیروهای مسلح صربستان، بلغارستان، رومانی، آذربایجان، مقدونیه، کرواسی و آمریکا شرکت دارند با هدف تبادل تجربه در ماموریت های صلحبانی از هفته گذشته در پایگاه حنوب در منطقه بویانوواتس صربستان آغاز شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اینترنتی ارتش صربستان، در روز پایان این تمرینات که پنجشنبه 10 ژوئیه در پایگاه ˈجنوبˈ برگزار می شود، ˈبراتیسلاو گاشیچˈ وزیر دفاع، ˈلیوبیشا دیکوویچˈ رییس ستاد مشترک ارتش صربستان و ˈماییکل کیبیˈ سفیر آمریکا در بلگراد حضور دارند.

در این تمرینات که مجموعا 270 نیرو از کشورهای مختلف شرکت دارند تمرینات آموزشی برای شرکت در ماموریت های صلحبانی بین المللی انجام می گیرد.

آموزش های ویژه برای هدایت کردن وسایل نقلیه موتوری، کار با سلاح های مختلف از جمله سلاح های غیر کشنده، دفاع بدون استفاده از سلاح، کنترل کردن تجمعات و همچنین عملیات حفظ صلح، ارائه کمک در عین عملیات، خنثی سازی بمب و عملیات شناسایی توسط شرکت کنندگان از جمله تمرینات شرکت کنندگان در این رزمایش اعلام شده است.

در تمرینات تاکتیکی چند ملیتی که برای 10روز در نظر گرفته شده است، 60 سرباز از ارتش صربستان، 25 نیرو از بلغارستان، 25 نیرو از رومانی، 30 نیرو از آذربایجان و 32 سرباز از ارتش مقدونیه شرکت دارند.

همچنین 14 افسر، درجه دار و سربازان حرفه ای از نیروهای مسلح کرواسی و 86 نفر از نیروهای مسلح آمریکا در این تمرینات شرکت فعال دارند.

صربستان برای بالا بردن آمادگی نیروهای خود و همکاری با دیگر کشورها تمرینات مختلف نظامی را در طی سال برگزار می کند.

ارتش صربستان نیز در این رابطه در 31 خرداد امسال تمرینات نظامی تاکتیکی با نام رعد 2014 را با شرکت 745 سرباز در پادگان نظامی پاسولیانسکی در شمال این کشور برگزار کرد.

این تمرینات برای مبارزه علیه نیروهای ویژه دشمن برنامه ریزی شده که درعین حال حمایت از نهادهای غیرنظامی در مقابله با نیروهای تندرو و افراطی نیز حمایت می کند.

اروپام**2061**1547
کد N384075