لایحه جامع وکالت به تصویب هیات دولت رسید

نعمت زاده

تهران- ایرنا- اعضای هیات دولت در جلسه امروز (چهارشنبه) «لایحه جامع وکالت» را پس از بحث و بررسی، تصویب کردند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه امروز(چهارشنبه) هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری برگزار شد و مهمترین مسایل و مباحث اجرایی روز کشور از سوی اعضای هیات دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه با ارایه گزارشی درباره «صنایع کوچک و شهرک های صنعتی» گفت: 81 هزار واحد صنایع کشور متعلق به صنایع کوچک و متوسط است که این تعداد، 92 درصد کل صنایع کشور را تشکیل داده و با اشتغالی بالغ بر یک میلیون نفر، سهم 45 درصدی از کل اشتغال صنعتی کشور را به خود اختصاص داده است.

«محمد رضا نعمت زاده» توجه ویژه دولت به صنایع کوچک و متوسط را موجب کمک قابل توجه به ایجاد اشتغال و رفع رکود دانست و اظهارداشت: 14 هزار واحد صنعتی از صنایع کوچک به دلایل مختلف طی سال های گذشته متوقف شده اند که می توان با ارایه تسهیلاتی معادل 40 هزار میلیارد ریال به بخشی از آنها که قابلیت راه اندازی مجدد را دارند، در کوتاه مدت اشتغالی بالغ بر 11 هزار و 200 نفر ایجاد کرد.

وی درباره سایر واحدهای صنعتی که کمتر از ظرفیت فعالیت می کنند نیز گفت: با ارائه 60 هزار میلیارد ریال اعتبار به این واحدها می توان اشتغالی بالغ بر 80 هزار نفر ایجاد کرد.

هیات وزیران پس از بحث و بررسی درباره گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت، کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست را مامور بررسی پیشنهادهای ارایه شده به منظور تقویت صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کرد.

تصویب کامل «لایحه جامع وکالت» که از جلسه گذشته در دولت آغاز شده بود، از دیگر مصوبات روز چهارشنبه هیات وزیران بود و در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.

همچنین با تصویب دولت، اعتبار لازم بابت انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله با سیل و بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از سیل، برف و کولاک در استان های گلستان، چهارمحال و بختیاری، مازندران و خراسان رضوی اختصاص یافت.

براساس این گزارش، با تصویب هیات وزیران، اعتبار لازم به منظور جبران خسارت عدم کشت، به کشاورزان حوضه زاینده رود اختصاص یافت.

اختصاص اعتبار برای تأمین آب شهری، روستایی و عشایری و اجرای پروژه های مقابله با خشکسالی به استان سیستان و بلوچستان، تأمین آب شرب روستایی شهرستان لنجان و مقابله با خشکسالی در استان لرستان از دیگر مصوبات جلسه هیات دولت بود.

سیام(2)**9189**9254*1449
کد N383695