روح الله حسینیان تذکر هسته ای داد

نشست 92,حسینیان

تهران - ایرنا - عضو ارشد جبهه پایداری گفت: زمزمه های میان مسوولین، وابستگان و مطبوعات دولت، این نگرانی را ایجاد کرده که از هم اکنون واحد سنجش و میزان تولیدات هسته ای در حال تغییر دادن است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، روح الله حسینیان در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس در تذکری شفاهی به رییس جمهوری افزود: از یک طرف ماشین هایی که تولیدکننده تنها یک سو هستند به تولید چهار سو نسبت داده می شوند و از طرف دیگر نیاز سالانه راکتورها کمتر گفته می شود.

عضو جبهه پایداری افزود: بنابراین از نمایندگان مجلس می خواهم که به این نکته توجه کنند که مبادا خدای ناخواسته مواردی خارج از موضوعات غیرکارشناسی به تیم مذاکره کننده القا شود.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته ای با 1+5 خط قرمز را مشخص کرده اند و با توجه به اعتمادی که به تیم مذاکره کننده وجود دارد، بسیاری از نگرانی ها برطرف می شود.

حسینیان گفت: شکی نیست که کشور در زمانی که در حال مذاکره با قدرت های جهانی است و اقتصاد آن دستخوش نوسانات می شود احتیاج به آرامش دارد پس چرا برخی در دولت صحبت ها و سخنانی می گویند که جامعه را به تشنج می کشاند.

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در مجلس نیز در تذکری شفاهی خود از دولت خواست با نظام بانکی سوداگرانه و سیستم بانکی متخلف برخورد کند.

وی با تاکید بر اینکه باید با بانک های زجرآور ضدسیاست های اقتصاد مقاومتی برخورد و آنها را جمع کرد، ن افزود: هر کدام از این بانک ها به سراغ تولیدگران رفته، آنها را دستبند زده و آنها را روانه زندان می کنند.

وی همچنین از دولت خواست چاره ای برای نجات دریاچه ارومیه بیابد و گفت: به داد بیکاران برسید که اگر بیکاران جامعه کار نداشته باشند، لباس بی عزتی می پوشند.

موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد نیز در تذکری به رییس جمهوری و وزیر کشور خواهان جلوگیری از حذف نیروهای مومن، ایثارگر و خانواده های شهدا که خط و خطوط سیاسی ندارند در دستگاه های اجرایی شد.

وی همچنین اعلام کرد که تاکنون دوبار برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی اقدام کرده و بار دیگر این موضوع را در دستور کار دارد.

سیام(3)**9103**س.ق**1572
کد N383652