نیروی هوایی ارتش خواستار شد

نگویید کودتای نوژه؛ بگویید کودتای نقاب

كودتا,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي هوايي ارتش

نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه‌ای خواستار این مسأله شد که رسانه‌ها نسبت به اصلاح نام «کودتای نوژه» اقدام کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«سرلشکر خلبان شهید محمد نوژه یکسال قبل از کشف توطئه نقاب در تاریخ 58.5.25 به هنگام مأموریت سرکوب قائله پاوه به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

برابر اسناد معتبر، طرح اولیه کودتا در خارج از نیروی هوایی و پایگاه سوم شکاری همدان سازماندهی و هدایت شده و تنها بخشی از صحنه گردانان آن را عناصر سلطنت‌طلب و معاند پایگاه سوم تشکیل می‌دادند.

با عنایت به اینکه سران معدوم کودتا از ابتدا نام "نقاب" را برای کودتا انتخاب کرده بودند؛ لذا ترکیب این توطئه شوم با نام شهید والامقام سرلشکر خلبان محمد نوژه امری نامبارک بوده که به غلط در جامعه رواج یافته است.

به منظور پیشگیری از انتشار اطلاعات ناصحیح، تحریف واقعیت‌ها و دور نمودن شبهات از این نیروی الهی که عناصر آن، خود باعث کشف و خنثی‌سازی این توطئه شوم بوده و همچنین در جهت احترام و بزرگداشت نام و خاطره شهیدان والامقام، انتظار می‌رود اصحاب رسانه که وظیفه اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف‌سازی موضوعات را عهده‌دار هستند، نسبت به اصلاح نام کودتا در رسانه های جمعی دیداری، شنیداری و نوشتاری اقدام نمایند.»

انتهای پیام

کد N383648