هیات وزیران لایحه جامع وکالت را تصویب کرد

دولت

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره سایر واحدهای صنعتی كه كمتر از ظرفیت فعالیت می‌كنند نیز گفت: با ارائه ۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به این واحدها می‌توان اشتغال بالغ بر ۸۰ هزار نفر ایجاد كرد.

جلسه هیات دولت روز چهارشنبه به ریاست دكتر حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد و مهمترین مسائل و مباحث اجرایی روز كشور از سوی اعضای هیات دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، مهندس نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارائه گزارشی درباره «صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی» در جلسه هیات دولت، گفت: ۸۱ هزار واحد صنایع كشور متعلق به صنایع كوچك و متوسط است كه این تعداد، ۹۲ درصد كل صنایع كشور را تشكیل داده و با اشتغالی بالغ بر یك میلیون نفر، سهم ۴۵ درصدی از كل اشتغال صنعتی كشور را به خود اختصاص داده است.

نعمت‌زاده، توجه ویژه دولت به صنایع كوچك و متوسط را موجب كمك قابل توجه به ایجاد اشتغال و رفع ركود دانست و گفت: ۱۴ هزار واحد صنعتی از صنایع كوچك به دلایل مختلف طی سال‌های گذشته متوقف شده‌اند كه می‌توان با ارائه تسهیلاتی معادل ۴۰ هزار میلیارد ریال به بخشی از آنها كه قابلیت راه‌اندازی مجدد را دارند، در كوتاه مدت اشتغالی بالغ بر ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر ایجاد كرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره سایر واحدهای صنعتی كه كمتر از ظرفیت فعالیت می‌كنند نیز گفت: با ارائه ۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به این واحدها می‌توان اشتغال بالغ بر ۸۰ هزار نفر ایجاد كرد.

هیات وزیران پس از بحث و بررسی درباره گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ كمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست را مأمور بررسی پیشنهادهای ارائه شده به منظور تقویت صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی كرد.

تصویب كامل «لایحه جامع وكالت» كه از جلسه گذشته در دولت آغاز شده بود، از دیگر مصوبات روز چهارشنبه هیات وزیران بود و در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.

همچنین با تصویب دولت، اعتبار لازم بابت انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله با سیل و بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل، برف و كولاك در استان‌های گلستان، چهارمحال و بختیاری، مازندران و خراسان رضوی اختصاص یافت.

طبق این گزارش، با تصویب هیات وزیران، اعتبار لازم به منظور جبران خسارت عدم كشت، به كشاورزان حوضه زاینده‌رود اختصاص یافت.

اختصاص اعتبار برای تأمین آب شهری، روستایی و عشایری و اجرای پروژه‌های مقابله با خشكسالی به استان سیستان و بلوچستان، تأمین آب شرب روستایی شهرستان لنجان و مقابله با خشكسالی در استان لرستان از دیگر مصوبات جلسه هیات دولت بود.

کد N383620