تایید و حمایت و کمک رهبری نثار دولت برانداز؟

سیاسی

از زمان پیروزی حسن روحانی تا به امروز جریان مخالف دولت یازدهم، در حال اجرای تئوری بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به دولت است. آنها در تلاش هستند در اولین گام سیاسی خود، دولت را ناکارآمد نشان دهند و اینگونه به مردم القا کنند که دولت، سیاست‌های نادرستی را در قبال مشکلات آنان به کار گرفته است. نمونه بارز آن سبد کالا و ثبت نام در هدفمندی‌ یارانه‌ها بود. مخالفان دولت در این دو زمینه اقتصادی، شمشیر خود را برای روحانی از رو بستند تا نشان دهند که عزم خود را برای ناکارآمد نشان دادن دولت جزم کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، «نامه‌نیوز» در یادداشتی با این مقدمه ادامه داد: «دومین گام آنها، وابسته نشان دادن مسئولان کشور به غرب بود. تلقین این نگاه که روحانی و تیم او بیش از اینکه نگاه به داخل داشته باشند به خارج از کشور چشم دوخته‌اند، شاه‌بیت این تئوری مخالفان بود.

تحصیلات اکثر دولتمردان به‌ویژه شخص رئیس‌جمهور خارج از مرزهای ایران، دلیلی دیگری بود تا این مخالفان، دولت را متهم به غرب‌گرایی کنند و بگویند که تفکرات این دولت، انقلابی نیست. کنایه‌ها و سخنان آیت‌الله مصباح یزدی در مورد دولت یازدهم، به خوبی بیانگر همین معناست. رئیس موسسه امام خمینی در یکی از سخنرانی‌های خود گفته بود: «حتی برخی از افراد عمامه به سر که دارای مسئولیت هستند، در واکنش به اجتماع مردم در خصوص بدحجابی و نگرانی علما از وضع دین و فرهنگ و تجمع روحانیت در فیضیه، آنها را کسانی معرفی می‌کنند که اسلام را نشناخته‌اند و آنها را متهم به توهم می‌کنند. باید از وی پرسید مگر خود تو دینت را از کجا یاد گرفته‌ای؟ از فیضیه یا از انگلستان؟»

سومین گام این جریان، زدن اتهامات واهی به دولت یازدهم بود. استفاده از عناصر حوادث سال 88، پایبند نبودن به شعارهای انقلاب و در آخر اتهام براندازی به دولت روحانی. کریمی قدوسی به عنوان سخنگوی این تئوری در یکی از سخنرانی‌های خود در مهدیه مشهد با اشاره به شرایط کشور و شعار دولت روحانی گفت: «رمزگشایی از شعار اعتدال، امر مهمی است چرا که اعتدال پوششی برای براندازی نظام است.» و حتی او یک بار در صحن علنی مجلس از رئیس‌جمهور در خواست کرد که بگوید «زیر لحاف اعتدال چه می‌گذرد». او ادامه داده بود: «در دیدار با پرسنل وزارت اطلاعات می‌گویید یک کشور است، یک رهبر است. افراطیون دم از ولایت می‌زنند ولی در عمل ژست اپوزیسیون می‌گیرند و ملت عزیز می‌دانند که موانع و مشکلات رفع‌نشده ریشه در ولایت‌ستیزی برخی از مسئولان و مقامات دارد. آقای روحانی! اعتدال یک بینش و روش است. آیا قرار است رساله دکترای خود را که در دانشگاه گلاسکوی انگلیس ارائه دادید که مربوط به تعطیلی شرع اسلام می‌شد و اطلاعات مهمی را در آن با وقاحت در اختیار انگلیسی‌ها قرار دادید با شعار اعتدال، فرقه‌گرایی دیگری پایه‌گذاری کنید؟»

این استراتژی‌ها توسط مخالفان دولت در حالی اجرایی شد که رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم افطاری با حضور کارگزاران نظام به اعتماد خود به دولت اشاره فرمودند و تصریح کردند: «بنده دولت را تأیید و حمایت می‌کنم و از همه توانی که در اختیار دارم، برای حمایت از دولت استفاده خواهم کرد و به مسئولان بلندپایه دولت اعتماد دارم. همه این دولت‌ها دارای نقاط مثبت و نقاط منفی بودند و نقد دولت‌های گذشته باید به صورت کارشناسی باشد و نقد در منبرهای عمومی خیلی به مصلحت نیست. البته درخصوص دولت کنونی نیز هرگونه نقدی، باید منصفانه و محترمانه و دلسوزانه و به دور از هرگونه مچ‌گیری و اذیت رساندن به دولت باشد.»

این سخنان صریح رهبر انقلاب نشان می‌دهد که ایشان برخلاف آقایان دلواپس، به دولتمردان جمهوری اسلامی اعتماد دارند؛ اعتمادی که موجب شد در هنگامه مذاکره، عباس عراقچی در پیامی اعلام کند «اعتماد رهبری، بزرگ‌ترین پشتوانه ماست».

قبل از بیانات مقام معظم رهبری، بارها در نوشته‌ها و مقالات خود به مخالفان دولت توصیه کردیم که پیام ملت را در انتخابات 24 خرداد سال 92 بشنوند و اجازه بدهند دولت فعالیت‌هایی را که آغاز کرده است به سرانجام برساند. به آنها گفتیم که هنوز دولت به عمر یک سالگی خود نرسیده است و چگونه می‌شود این همه انتقاد بی‌رحمانه در مجلس و رسانه‌ها را به سمت دولت سوق داد؟

رفتار مخالفان نشان داده است که دلواپسان رفتار دولت یازدهم، پیام مردم را نشنیده‌اند و همچنان به رفتار خود ادامه می‌دهند ولی پس از بیانات رهبر معظم انقلاب، این انتظار از جریانی که خود را پیرو رهبری می‌دانند، می‌رود که حداقل پیام ایشان را درک کنند و دست از دشمنی‌های سیاسی با دولت روحانی بردارند و اجازه بدهند دولت مورد اعتماد رهبری، به کشور و مشکلات آن سر و سامان دهد.

امروز بهترین زمان برای اثبات ولایت‌مداری این گروه است.»

انتهای پیام

کد N383572