۰
معاون نخست وزیر کویت در دیدار با امیرعبدالهیان: 

کویت معتقد به مبارزه با تروريسم است

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

معاون نخست وزير كويت در خصوص حفظ يكپارچگي و تماميت ارضي عراق، تجزيه اين كشور را خطرناك دانسته و گفت ما معتقد به مبارزه با تروريسم هستيم و سياست كويت تمركز بر قانون اساسي اين كشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شيخ صباح الخالد وزير خارجه و معاون نخست وزير كويت ملاقات و در خصوص مسايل دوجانبه و منطقه اي از جمله بحران جاري در عراق گفتگو و تبادل نظر كرد.

معاون وزير خارجه كشورمان تحركات تروريستي اخير در عراق را براي منطقه و جهان خطرناك توصيف  و بر ضرورت همكاري جامعه بين المللي براي مقابله با پديده شوم تروريسم تاكيد کرد و گفت: حفظ تماميت ارضي و يكپارچگي عراق و وحدت سياسي با تكيه بر قانون اساسي اين كشور از اصول سياست هاي جمهوري اسلامي ايران در عراق به شمار مي رود. 

اميرعبداللهيان افزود: در عراق يك دولت قانوني مبتني بر انتخابات وجود دارد و نبايد با عنصر خشونت و افراط گرائي عليه آن كودتا كرد.

وی تصریح کرد: همه كشورها بايد براي مقابله با تروريسم قدام كنند. نحوه حملات تروريستي اخير به عراق را نشان دهنده وجود عناصر خارجي در وراي اين حملات دانسته و از تبديل اين موضوع به يك رويه جديد در صورت سكوت كشورها، هشدار  داد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه بیان کرد: براي ما آرامش عراق و همه كشورهاي منطقه از جمله كويت، عربستان سعودي و ... مهم تر است.

شيخ صباح الخالد وزير خارجه كويت، ضمن تاكيد بر حفظ وحدت عراق و ادامه روند سياسي موجود در  اين كشور، تخلف از آن را تجاوز از قانون اساسي عراق توصيف كرد.

 وي در خصوص حفظ يكپارچگي و تماميت ارضي عراق، تجزيه اين كشور را خطرناك دانسته و گفت ما معتقد به مبارزه با تروريسم هستيم و سياست كويت تمركز بر قانون اساسي اين كشور است.

وزير خارجه كويت با تاكيد بر ضروت تسريع در انتخاب رئيس مجلس، رئيس جمهوري و نخست وزير عراق، گفت تاخير در برگزاري جلسه پارلمان، به اوضاع كمك نمي كند.

 شيخ صباح الخالد انجام رايزني و تبادل نظر بين ايران و كويت در خصوص مسايل منطقه از جمله عراق را بسيار با اهميت توصيف كرد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.