طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان فوریتی شد

مجلس

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه امروز با یک فوریت طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلماني مهر نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان با یک فوریت این طرح با 124 رأی موافق، 29 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

 لاهوتي نماينده مردم لاهيجان در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با یک فوریت طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان، گفت: در حال حاضر حق پرستاری برای جانبازان بالای 50 درصد پرداخت می شود و دیگر نیازی به تدوین قانون جدید نیست.

وي ادامه داد: با توجه به اینکه حقوق جانبازان از کار افتاده قطع نمی شود بنابراین ضرورتی به مطرح شدن یک فوریت طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان نیست.

لاهوتی گفت: در حال حاضر باید تصمیمات عملیاتی برای تامین مالی پرداخت حق پرستاری جانبازان اتخاذ کرد و از تدوین قوانین تکراری پرهیز کرد.

همچنين  سیدناصر موسوی لارگانی در موافقت با یک فوریت طرح حمایت از سلامت و حقوق جانبازان با یادآوری اینکه بسیاری از جانبازان در آسایشگاه ها با سختی زندگی می کنند و یا در منزل بستری هستند گفت: چرا باید عده ای از حق پرستاری برخوردار باشند در حالی که همه جانبازان سلامتی خود را به دلیل حفظ امنیت نظام جمهوری اسلامی به خطر انداخته اند.