پیرموذن: اردبیل یکی از مناطق فقیر و محروم کشور است

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی معتقد است: این استان یکی از مناطق فقیر و محروم کشور است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کمال‌الدین پیرموذن در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به شخصیت شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی در خصوص ویژگی‌های این شخصیت و ایجاد مکتب اردبیلی صحبت کرد.

وی با اشاره به تشکیل دولت صفویه، گفت: تشکیل دولت صفویه مهم‌ترین واقعه تاریخ ایران اسلامی است و آن خاندان توانست تمامیت ارضی ایران را تثبیت و مذهب شیعه را رسمیت ببخشد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس همچنین بیان کرد: چهارم مرداد سالروز تاسیس سلسله صفویه با هدف گرامیداشت خاندان صفوی است که این روز توسط شورای فرهنگی عمومی کشور به نام روز ملی اردبیل قهرمان در تقویم تاریخ فرهنگی ایران ثبت شده است.

پیرموذن خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری اردبیل را بلده‌الطیبه، شهر پاکان لقب داده و مردم اردبیل جزو معدود افرادی از مردم کشور هستند که توانستند لشکریان مغول را دو مرتبه شکست دهند اما متاسفانه این منطقه سرسبز، حاصلخیز و با استعداد یکی از مناطق فقیر و محروم به حساب می‌آید.

وی در ادامه گفت: از همه صاحب‌منصبان نظام خواستاریم بر اساس افق چشم‌انداز بیست ساله استان اردبیل که این استان باید بین 10 استان برتر قرار گیرد با آن برخورد کنند که متاسفانه در حال حاضر این استان از نظر توسعه‌یافتگی در رتبه 23 کشوری قرار دارد.

انتهای پیام

کد N383071