وعده سیسی به عباس برای برقراری هرچه سریعتر آتش‌بس در غزه

غزه

رئیس جمهور مصر به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وعده داد تا برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تماس تلفنی با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر وی را در جریان حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه قرار داد.

سیسی اعلام کرد که مصر بر حفظ جان مردم فلسطین در نوار غزه و جلوگیری از حملات خطرناک آن و توقف حملات تاکید دارد تا آتش‌بس در سریع‌ترین زمان ممکن برقرار شود.

در همین حال، سایت جمهوری مصر اعلام کرد که تماس‌های بسیاری با تمام طرف‌های ذی ربط جهت پایان دادن به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برقرار کرده است.

از سوی دیگر، منابع امنیتی مصر از تشکیل اتاق عملیات در وزارت دفاع مصر جهت پیگیری اوضاع در بخش مرزی در شرق کشور خبر دادند.

منابع تاکید کردند که وضعیت آماده باش در منطقه مرزی در رفح برقرار شده است و تمام خودروهایی که به نوار مرزی نزدیک می‌شوند، مورد تفتیش و بازرسی قرار می‌گیرند و خودروهای زرهی ارتش مصر در نوار مرزی حرکات گسترده‌ای دارند.

در همین حال، اخوان المسلمین در مصر و اردن سکوت در قبال کشتار دسته جمعی ارتش صهیونیستی در نوار غزه را محکوم و اعلام کرد: این حمله در سایه تبانی بین‌المللی و سکوت مقامات رسمی منطقه‌ای و عربی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N382881