حقیقت‌پور: رهبری چندین نوبت بر اعتماد به تیم مذاکره‌کننده تاکید کرده اند/ کلام ایشان فصل الخطاب است

ایسنا نوشت:

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما مطمئنیم که مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان تمام تلاش خود را برای تامین منافع ملی به کار خواهند بست.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کلام رهبری برای همه مسئولین فصل‌الخطاب است. ایشان چندین نوبت تاکید کرده‌اند که به تیم مذاکره‌کننده اعتماد دارند. قطعا همین‌طور است و نگاه ما هم این است که تیم مذاکره‌کننده با استقامت، پایداری و گرفتن حق ملت تبدیل به راست‌قامتان هسته‌ای می‌شوند و مطمئنیم که آن‌ها تمام تلاش خود را برای تامین منافع ملی انجام می‌دهند.

وی افزود: مذاکره کنندگان هسته‌ای کشورمان نباید در برابر آمریکا مرعوب شوند و بلکه باید محکم بایستند و با صراحت اعلام کنند که آمریکا صلاحیت تمییز رفتار ما را در بحث هسته‌ای ندارد و آژانس هم باید برپایه آیین‌نامه های حقوقی خود رفتار کند نه اینکه یک بازیچه سیاسی در اختیار کشورهایی مثل آمریکا باشد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی که خودشان زرادخانه‌های عظیم هسته‌ای دارند و به خاطر استفاده از سلاح هسته‌ای در ژاپن مجرم هستند، صلاحیت ندارند که در مورد فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ما اظهار نظر کنند.

حقیقت‌پور اضافه کرد: مجامع حقوقی و رسمی بین‌المللی تمام اقدامات جمهوری اسلامی در موضوع هسته‌ای را کنترل می‌کنند و در صورتی که از مسیر خارج شده باشیم آن‌ها باید این را اعلام کنند که ما مطمئنیم این اتفاق نیفتاده؛ چرا که شفاف‌سازی‌های لازم را انجام داده‌ایم و اگر لازم باشد باز هم حاضر به شفاف‌سازی هستیم.

وی در پایان فتوای رهبری در مورد حرمت استفاده از سلاح هسته‌ای را سندی جهانی عنوان و خاطرنشان کرد: ما به این سند افتخار می‌کنیم و از ظرفیت هسته‌ای برای تولید برق، تولید دارو، شیرین کردن آب‌ها و سایر مصارف صلح‌آمیز استفاده می‌کنیم.

 

17503

کد N382341