روسیه از ربوده شدن یک تبعه این کشور توسط آمریکا ابراز انزجار کرد

ربوده شدن,آمریکا

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه از ˈ ربوده شدن یک تبعه این کشور توسط ماموران اطلاعاتی آمریکا ˈ ابراز انزجار کرد.

وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته (سه شنبه)در بیانیه ای ربوده شدن ˈرومن سلزنیفˈ تبعه روس را در پایتخت جمهوری مالدیو توسط ماموران آمریکایی اقدامی خصمانه علیه روسیه خواند.

در این بیانیه آمده است: ˈسلزنیف که روز پنجم ژوییه (14 تیر) قصد بازگشت به مسکو را داشت، در فرودگاه پایتخت مالدیو توسط ماموران آمریکایی ربوده شد.

ˈهمان روز ماموران آمریکایی سلزنیف را با پروازی خصوصی به جزیره گوام منتقل کردند و وزارت امنیت داخلی آمریکا ربودن این تبعه روس را تایید کرده استˈ.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود با ابراز انزجار و تنفر از این اقدام آمریکا افزود : این نخستین بار نیست که طرف آمریکایی با نادیده گرفتن قرارداد سال 1999 در مورد همکاری حقوقی دو کشور به ربودن اتباع روس می پردازد و تا کنون چند مورد اتفاق افتاده است که ربودن ˈ و. یاروشنکوˈ خلبان روس و انتقال غیرقانونی ˈو. بوتˈ تبعه روس از تایلند به آمریکا نمونه ای از این گونه اقدامات است.

در پایان بیانیه از آمریکا خواستار آزادی بدون قید و شرط تبعه روس از زندان و بازگشت وی به روسیه شده است.

رومن سلزنیف فرزند والری سلزنیف عضو دومای روسیه است و به گزارش پایگاه خبری ایتارتاس، آمریکا وی را به ارتکاب جرایم سایبری و سرقت اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی متهم کرده اند.

گرینبرگ معاون دادستانی غرب واشنگتن گفت که این تبعه 30 ساله روس که متهم به سوء استفاده و سرقت از کارت های اعتباری است، در گوام در دادگاه محاکمه خواهد شد.

به گفته وی قرار است جلسه دادگاه رومن سلزنیف در22 ژوییه (31 تیرماه) برگزار شود.

اروپام/2242**۵۱۸**1479 ** 1064
کد N382298