در نامه‌ای به وزیر خارجه فرانسه

انجمن دفاع ازقربانیان تروریسم خواستار شد:ممانعت از فعالیت گروهک تروریستی منافقین در فرانسه

سیاسی

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم متشکل از خانواده های شهدای ترور با ارسال نامه ای به لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه خواستار اقدامات لازم برای ممانعت از فعالیت های فرقه تروریستی مجاهدین خلق(منافقین) در خاک این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، در این نامه با توجه به بیانیه اخیر وزارت خارجه فرانسه که فرقه تروریستی مجاهدین خلق را گروهی خشن، غیردموکراتیک و غیر قانونی معرفی کرده، آمده است: "جناب وزیر! قطعا استحضار دارید فرقه تروریستی مجاهدین خلق سابقه ترور 12 هزار شهروند ایرانی، دهها هزار شهروند عراقی و هفت شهروند آمریکایی را در پرونده اش دارد. حضور این گروه با این سابقه و به عنوان یک فرقه تروریستی در قلب کشور دموکراتیک فرانسه مایه تعجب فراوان بازمانگان قربانیان حوادث تروریستی آن شده است؛ حوادث تروریستی که این فرقه با انتشار بیانیه هایی رسما آنها را بر عهده گرفته است. "

در ادامه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم می افزاید:" بی شک بیانیه اخیر وزارت متبوع شما در خشن، غیر دموکراتیک و غیر قانونی خواندن فرقه تروریستی مجاهدین خلق امیدهایی را خصوصا در میان بازماندگان حوادث تروریستی برای مقابله با فعالیت گروه های این چنینی ایجاد می کند. اما به نظر می رسد این گام اول در مبارزه با فرقه های خشن، غیردموکرایتک و با سوابق و ماهیت تروریستی است. هر چند این فرقه در سال های اخیر با تظاهر به قواعد دموکراتیک و مفاهیم حقوق بشری در خاک فرانسه و با تبلیغات پر هزینه در یک اقدام توهین آمیز تلاش کرده خود را با شاردوگل قهرمان ملی و تاریخی فرانسوی ها مقایسه کند! "

در پایان، این تشکل غیر دولتی ضمن استقبال از بیانه اخیر وزارت خارجه فرانسه عنوان کرده " وقتی آن گونه که در بیانیه وزارت خارجه تصریح شده و برای همگان مبرهن و مشخص است که فرقه مجاهدین خلق یک گروه خشن، غیر دموکراتیک و غیر قانونی است، به نظر می رسد مقابله قانونی با آن یک ضرورت است. خصوصا که این فرقه با توجه به سابقه اش در خودسوزی های ژوئن 2003 ، از پتانسیل لازم برای دست زدن به اقدامات خشونت بار و ضد حقوق بشری دیگر در فرانسه و دیگر نقاط اروپا برخوردار است. "

انتهای پیام

کد N382248