شرایط نامناسب آب و هوایی انتخابات اندونزی را با مشکل مواجه کرد

انتخابات

کوالالامپور - ایرنا - شرایط نامناسب آب و هوایی در استان ˈپاپواˈ واقع در شرق اندونزی باعث شد برگزاری انتخابات در این استان اندونزی تا پیش از ظهر امروز به وقت محلی با مشکل مواجه شود.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، ژنرال ˈسوتارمانˈ رییس پلیس اندونزی گفت که شرایط بد آب و هوایی باعث شد 15 حوزه انتخابات صندوق های اخذ آرا را دریافت نکنند.

پاپوآ از جمله استان های اندونزی است که به دلیل ادعای استقلال با دولت مرکزی درگیر است و گزارش ها نشان می دهد اعتراضات انجام شده به انتخابات سومین دوره ریاست جمهوری این کشور در پاپوا تاکنون چهار کشته بر جای گذاشته و 42 نفر نیز بازداشت شده اند.

معترضان پاپوایی بر این باورند که انتخابات اندونزی نمی تواند امیدی برای استقلال پاپوا به وجود آورد و این منطقه همچنان مورد اذیت و آزار دولت مرکزی اندونزی قرار خواهد داشت.

جدایی طلبان پاپوا از سال 1961 و پس از رهایی از استعمار هلند خواستار استقلال از اندونزی بوده و پرچم و سرود ملی جداگانه ای طراحی کرده و به عنوان نماد مبارزه برای کسب استقلال در تجمعات خود از آن استفاده می کنند.

انتخابات اندونزی ساعت هفت صبح امروز به وقت محلی آغاز شد.

بر طبق اعلام کمیسیون انتخابات این کشور در مجموع 190 میلیون و 307 هزار و 134 رای دهنده در اندونزی ثبت شده اند که آرا خود را در 486 هزار و 866 حوزه به صندوق ها می اندازند.

آمار واجدین شرایط رای دادن شامل دو میلیون و 38 هزار و 711 اندونزیایی است که در خارج از این کشور زندگی می کنند.

آساق**د.م**1611
کد N382226