روزنامه استار مالزی وهابیون را عامل جنایات اخیر دانست

افراطی,وهابیت

کوالالامپور- ایرنا - روزنامه استار مالزی روز چهارشنبه وهابیون افراطی را عامل جنایات اخیر در برخی کشورهای اسلامی دانست و از جهان غرب برای استفاده از واژه افراطی تنها برای مسلمانان انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا، این روزنامه انگلیسی زبان مالزی با اشاره به تعریف از افراط و افراطیون، نوشت: جورج دبلیو بوش رییس جمهور اسبق آمریکا و تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس نیز مسئول مرگ صدها هزار نفر از مردم بیگناه عراق هستند.

این روزنامه نوشت: جهادیون افراط گرا با الهام از دیدگاه های وهابیت گمراه، سردرگمی بزرگی ایجاد کرده اند و باعث تفرقه در میان مسلمانان سراسر جهان شده اند.

استار نوشت: رسانه های غرب این افراد را اهل سنت تصویر کرده اند و از اصطلاح اهل سنت الجماعه برای آن ها استفاده می کنند. این افراد وهابیون متعصبی هستند که وابستگی به سنت های اسلامی ندارند و احترام برای آن قایل نیستند. این وهابیون موجب اضطراب زیاد غرب و جهان امروز شده اند.

به نوشته این روزنامه، یک فرد افراطی ستمکار محدودیتی در ذهن، گفتار و اعمال خود ایجاد نمی کند و این فرد می تواند هر شخصی باشد و لزوما فرد افراطی آنگونه که رسانه ها به تصویر کشیده اند مسلمان یا عرب نیست.

استار ادامه داد یک مسیحی، بودایی، سکولار، دانشمند و یا فعال حقوق بشر نیز می تواند افراطی باشد. شاید تاکتیک های کشتار البغدادی باعث شده این فرد در غرب افراطی باشد، اما می توان گفت همان تاکتیک را جورج دبلیو بوش و تونی بلر در عراق اعمال کردند و مسئول مرگ صدها هزار نفر از مردم بیگناه عراق هستند.

آساق**1611
کد N382218