حمله پیچیده‌ترین گروه هکری چینی به کارشناسان آمریکایی امور عراق

یک شرکت امنیت سایبری آمریکایی اعلام کرد یک گروه از هکرهای حرفه‌ای چینی که گمان برده می‌شود با دولت این کشور در ارتباطند و سال‌ها به هدف قرار دادن کارشناسان آمریکایی امور ژئوپلتیک آسیا پرداخته‌اند، اخیرا به طور ناگهانی به رایانه‌های متعلق به کارشناسان آمریکایی امور مربوط به عراق حمله کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت امنیت سایبری آمریکایی Crowdstrike اعلام کرد که این گروه از هکرهای چینی یکی از پیچیده ترین گروه‌ها در میان 30 گروهی است که این شرکت در چین ردیابی کرده است و عملیات‌های آن پیچیده‌تر و پنهان‌تر از عملیات‌های دیگر گروه‌های متعلق به ارتش و واحدهای دولتی چین هستند.

دمیتری آلپروویچ، بنیان‌گذار این شرکت امنیت سایبری آمریکایی اظهار داشت که اطمینان زیادی دارد این گروه از هکرهای چینی با دولت این کشور در ارتباط هستند هرچند که وی از ارایه دیگر جزئیات در خصوص این مساله خودداری کرد.

در عین حال وزارت امور خارجه چین بار دیگر تکرار کرد که دولت این کشور مخالف حملات سایبری بوده و این گزارش را رد می‌کند.

هونگ لی، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانسی خبری در پکن گفت: برخی از شرکت‌های امنیت سایبری آمریکا تهدید آمریکا علیه اینترنت را نادیده گرفته و دائما به آنچه که آن‌ها اصطلاحا تهدید سایبری چین می‌خوانند می‌پردازند.

شواهدی که آن‌ها ارائه می‌کنند اساسا قابل اعتماد نبوده و ارزش اظهار نظر ندارند.

این شرکت امنیت سایبری آمریکایی برخی از مقامات سابق دولت آمریکا را در میان کارکنان خود داشته و تاکنون به تولید چندین گزارش تاثیر گذار در خصوص گروه‌های هکری خارجی پرداخته است.

امروز (سه‌شنبه) یک مقام بلندپایه دولت آمریکا در آستانه مذاکرات سالانه میان پکن و واشنگتن طی چند روز آینده اظهار داشت که آمریکا از چین خواهد خواست تا به همکاری در زمینه مبارزه با جاسوسی سایبری ادامه داده تا به تضمین یک محیط سایبری منظم بپردازد.

شرکت Crowdstrike عنوان کرد که طی سه سال گذشته یک گروه هکری در چین که به گفته این شرکت "Deep Panda" نام دارد، به هدف قرار دادن صنایع دفاعی و مالی و دیگر صنایع آمریکا پرداخته است.

به گفته این شرکت، این گروه همچنین کارکنان اندیشکده‌های آمریکایی که متخصص امور جنوب شرق آسیا بوده‌اند را نیز هدف قرار داده است.

انتهای پیام

کد N381876