اخبار لحظه به لحظه فلسطین/

نتانیاهو دستور آماده باش برای حمله زمینی داد/ حمله یک صهیونیست مسلح به شهروندان فلسطینی در قدس

آفریقا و خاورمیانه

منابع فلسطینی از حملات هوایی جدید رژیم صهیونیستی به برخی مناطق در نوار غزه و حملات موشکی گروههای مقاومت به چند شهرک صهیونیستی در پاسخ به این تجاوزات خبر دادند.

سه شنبه 17.4.93

18:41:نتانیاهو دستور آماده باش برای حمله زمینی داد/کشتار فجیع فلسطینی ها بر بالای منزل "کوارع"

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به ارتش این رژیم دستور داد که آماده حمله زمینی به غزه شوند.

منابع آگاه از تلاش نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای کسب حمایت های لازم مسئولان برخی کشورها برای حمله به غزه خبر داد.

این در حالی است که منابع فلسطینی اعلام کردند: جنگنده های رژیم صهیونیستی گروهی از فلسطینی ها که بر بالای منزل عوده کوارع برای ممانعت از هدف قرار دادن آن جمع شده بودند را هدف قرار دادند و هفت نفر را شهید و 25 نفر دیگر را زخمی کردند. با این کشتار صهیونیستها شمار شهدای حملات امروز صهیونیستها به غزه به یازده نفر افزایش یافت. همچنین از صبح امروز تعداد زخمی شدگان به 70 نفر رسیده است.

14:59 منابع آبی شمال غزه بمباران شد/ تاکید سخنگوی حماس بر ادامه مقاومت

جنگنده های رژیم صهیونیستی دقایقی پیش منابع آبی شمال نوار غزه را بمباران کردند. همچنین اطراف مسجد الهدی در غزه نیز هدف حمله قرار گرفته است.

دیگر تحولات امنیتی فلسطین به شرح زیر است:

- ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: جنگنده های اسرائیلی طی چند ساعت اخیر 40 نقطه از اهداف خود در نوارغزه را هدف حمله قرار داده اند.

- "فوزی برهوم" سخنگوی حماس اعلام کرد: امروز نمی توان درباره آتش بس با دشمن صهیونیستی صحبت کرد و هم اکنون زمان توافق نیست.

14:47 پرتاب بیش از 50 موشک به اراضی اشغالی/ شکست میانجیگری مصر برای توافق آتش بس

کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: از صبح امروز بیش از 50 فروند موشک از سوی گروههای مقاومت فلسطینی به سوی اسرائیل پرتاب شده است.

رسانه های صهیونیستی همچنین از پرتاب چندین موشک شهرکهای اسدود و عسقلان خبر دادند.

از سوی دیگر، کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع آگاه سیاسی از شکست میانجیگری مصر میان حماس و تل آویو برای رسیدن به توافق آتش بس خبر داد.

14:26 صدور فرمان تشدید عملیات نظامی از سوی نتانیاهو/ بمباران اردوگاههای مقاومت در جنوب غزه آغاز شد

کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی از صدور فرمان تشدید عملیات نظامی توسط "بنیامین نتانیاهو " خبر داد.

بر این اساس، نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز به نیروهای نظامی این رژیم فرمان تشدید عملیات نظامی علیه حماس و افزایش توان بازدارندگی برابر این جنبش را صادر کرده است.

14:13 حمله یک صهیونیست مسلح به شهروندان فلسطینی در قدس/42 نفر در کرانه باختری بازداشت شدند

منابع فلسطینی از تلاش یک صهیونیست برای به شهادت رساندن چند نفر از ساکنان شهر قدس در نزدیکی منطقه "جبل المبکر" خبر دادند.

این صهیونیست در حالی که مسلح بود هنگام عبور چند نفر از فلسطینیهای ساکن قدس به سمت آنها تیر اندازی کرد.این حادثه تلفاتی در بر نداشت.

12:58 زخمی شدن 5 فلسطینی در حملات اشغالگران/شلیک موشکهای مقاومت به شهرکهای صهیونیست نشین

گروههای مقاومت در نوار غزه در پاسخ به حملات هوایی رژیم صهیونیستی به این منطقه، شهرکهای صهیونیستی "بئر السبع" ، "عسقلان" و "اسدود" را مورد حمله موشکی قرار دادند.

برخی منابع نظامی در این زمینه اعلام کردند که از ساعات آغازین صبح امروز تا کنون 25 موشک از سمت نوار غزه به شهرکهای رژیم صهیونیستی شلیک شده است.

11:43 اسماعیل هنیه: امروز پایبندی به آشتی ملی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد

" اسماعیل هنیه" نخست وزیر سابق فلسطین در یک کنفرانس مطبوعاتی خواهان ایجاد وحدت میان گروهها و جریانهای مختلف فلسطینی شد. وی همچنین بر ضرورت تشکیل یک نشست فوق العاده میان رهبران فلسطینی در خصوص بحران امنیتی اخیر و اتخاذ یک موضع واحد از سوی همه گروههای فلسطینی تأکید کرد.

هنیه در ادامه از اتحادیه عرب و سازمان همکاریهای اسلامی خواست که با برگزاری یک نشست فوق العاده و بررسی اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین مواضع عملی را برای حمایت از فلسطینیها اتخاذ کنند.

11:14 ابومازن خواستار توقف حملات رژیم صهیونیستی به غزه شد

"ابومازن" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، از مقامات رژیم صهیونیستی خواست که هر چه زودتر به حملات هوایی علیه نوار غزه پایان دهند. وی با تأکید بر خطرات فزاینده تشدید حملات علیه غزه، از جامعه جهانی خواست که با مداخله فوری در این امر از ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه جلوگیری کنند.

10:55 گردانهای قسام: رژیم صهیونیستی خطوط قرمز را زیر پا گذاشته است/ دامنه حملات خود را گسترش می دهیم

به دنبال ادامه حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه و انهدام چند منزل مسکونی و زخمی شدن دهها نفر در جریان حملات اخیر جنگنده های این رژیم، گردانهای عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مورد هدف قرار دادن پناهگاهها و مکانهای امن خط قرمز ماست و رژیم صهیونیستی خطوط قرمز ما را زیر پا گذاشته است.

10:20 تأکید مقامات رژیم صهیونیستی بر ادامه حملات علیه غزه

حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه شب گذشته نیز ادامه داشت. در حالی که رژیم صهیونیستی دایره حملات خود را در نوار غزه گسترش داده است، منابع فلسطینی اعلام کردند که در جریان حملات شب گذشته رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه 14 نفر زخمی شدند و پنج خانه مسکونی به کلی ویران شدند.