کارشناس مسلمان روس: کشورهای اسلامی برای مقابله با داعش متحد شوند

داعش,مسلمانان

مسکو-ایرنا- ناظم زینال افˈ رییس موسسه ˈنورˈ جمهوری داغستان روسیه تنها راه مبارزه موثر با تروریست های داعش و دیگر گروه های تروریستی فعال در خاورمیانه اسلامی را اتحاد کشورهای اسلامی عنوان کرد و گفت: رهبران جهان اسلام باید در این موقعیت حساس اتحاد خود را در مبارزه با تروریست ها به ویژه گروه داعش به نمایش گذارند.

زینال اف روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر هیچکس پوشیده نیست که داعش از طرف غرب و رژیم صهیونیستی حمایت می شود.

وی اضافه کرد: تروریست های داعش خطرناک ترین تروریست های منتسب به جهان اسلام هستند و با توجه به استفاده آنها از شعایر اسلامی و پرچم مسلمانان، وجهه اسلام را هدف گرفته اند.

کارشناس مسلمان روس خاطرنشان کرد: در واقع داعش گروهی تروریستی با اعضای بسیار شرور بیش نیست که خطر آن بیش از هر گروه تروریستی دیگر است.

زینال اف اضافه کرد: مسلمانان جهان باید هشیار باشند و اجازه ندهند فرزندانشان در دام چنین گروه های خطرناک به ظاهر اسلامی گرفتار شوند زیرا ضربه ای که این گروه و دیگر گروه های تروریستی فعال در خاورمیانه به پیکر اسلام می زند موثر است و باید در برابر این توطئه مقابله کرد.

وی افزود: کشورهای اسلامی باید برای مقابله با این گروه های تروریستی آلت دست قدرت های بزرگ سازمان های اطلاعاتی خود را تقویت کنند و در مبارزه با این پدیده خطرناک باید هم افزایی امنیتی داشته باشند.

کارشناس روس تاکید کرد: تروریست ها می توانند هر کشور را به تنهایی به زانو درآورند اما زمانی که کشورها با یکدیگر متحد شوند گروه های تروریستی فرصت برای ضربه زدن را از دست می دهند.

رییس موسسه ˈنورˈ گفت: کشورهای اسلامی در این عرصه به چند دلیل وظیفه سنگین تری بر دوش دارند.

وی افزود: اول این که جهان اسلام هدف قرار گرفته و به همین دلیل مسلمانان جهان و رهبران کشورهای اسلامی و شخصیت های مسلمان بیش از هر طرف دیگری برای نابودی تروریست های اسلام نما باید اقدام کنند.

کارشناس مسلمان گفت: مهم ترین ویژگی مبارزه در این راه پرهیز از تفرقه جویی است و در این راه باید مسلمانان شیعه اختلافات خود را با اهل سنت کنار بگذارند و برادران سنی هم با آغوش باز به استقبال شیعیان بروند.

وی ادامه داد: مسلمانان باید از قرآن کریم و سنت پیامبر اکرم (ص) پیروی کنند که بر اتحاد مسلمانان تاکید دارد.

زینال اف، دلیل دیگر تلاش و احساس مسلئولیت بیشتر مسلمانان برای مبارزه با تروریسم را خودداری آمریکا و غرب از مبارزه با این پدیده عنوان کرد.

وی اضافه کرد: غرب فقط در حرف با تروریست ها مبارزه می کند اما در عمل به مصالحه با انها و استفاده در موارد ضروری از آنان می پردازد.

کارشناس مسلمان گفت: مساله طالبان نمونه بارز سیاست های عوامفریبانه غرب و آمریکا است و در دوره دهساله حضور نیروهای غربی در افغانستان بر شمار نیروهای طالبان افزوده شده است.

زینال اف گفت: اخیرا هم شاهد آزادی و معاوضه چند نفر از سرکردگان خطرناک طالبان با یک نظامی اسیر آمریکایی بودیم. علاوه بر آن واشنگتن به طور پنهانی با طالبان مذاکره می کند.

وی ابراز امیدواری کرد با اتحاد مسلمانان جهان، مبارزه با گروه های تروریستی خطرناک در خاورمیانه به ویژه گروه داعش موثرتر شود و در آینده این گروه های خطرناک ریشه کن شوند.

اروپام/2242**۵۱۸/1547
کد N381687