مهاجمان به پاسگاه مرزی عربستان و یمن شهروند سعودی بوده اند

یمن,القاعده در شبه جزیره عربی

تهران – ایرنا - وزارت کشور عربستان روز سه شنبه اعلام کرد که 6 تروریست القاعده که در حمله هفته گذشته به پاسگاه مرزی سعودی با یمن 5 افسر امنیتی 2 کشور را کشتند، همگی از شهروندان سعودی بوده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ریاض، در درگیری افراد مسلح با نیروهای امنیتی 5 تن از تروریست های مسلح کشته شدند که 2 تن از آنها بر اثر انفجار انتحاری بود و نفر ششم نیز زخمی و دستگیر شد .

بر اساس بیانیه وزارت کشور عربستان، همه این متهمان، شهروندان تحت تعقیب عربستان بودند که از طریق آزمایش ˈدی ان ایˈ شناسایی و 4 تن از آنها پیشتر دوره زندان را گذرانده اند.

این بیانیه می افزاید: این افراد مسلح روز جمعه به پاسگاه مرزی وادیه در جنوب عربستان حمله کردند که القاعده در شبه جزیره عربستان مسئولیت این عملیات را به عهده گرفت.

این گذرگاه در کنار استان ˈحضرموتˈ در جنوب شرقی یمن قرار دارد که تپه ماهورهای آن نهانگاه های مناسبی برای تروریست های این سازمان فراهم می سازد.

واشنگتن، سازمان القاعده در شبه جزیره عربستان را که در سال 2009 از ادغام شاخه های القاعده در سعودی و یمن تاسیس شد، خطرناکترین سازمان وابسته به این شبکه تروریستی می شناسد.

عربستان به منظور جلوگیری از گذر غیرمجاز و قاچاق اسلحه، سرگرم ساخت یک دیوار حایل به ارتفاع 3 متر در امتداد مرزهای جنوبی خود است.

مقام های سعودی در پی حملات مرگبار القاعده در سال های 2003 تا 2006، عملیات گسترده ای را برای سرکوب القاعده در این کشور آغاز کرد.

خاورم**1486**1010
کد N381606