تعهد آمریکا به آلمان برای حل مسئله جاسوس دو جانبه

پس از افشای این مساله که یکی از کارمندان آژانس اطلاعاتی آمریکا به عنوان یک جاسوس دوجانبه برای واشنگتن کار می‌کرده، مقامات آمریکا متعهد حل تنش‌های به وجود آمده با برلین در پی این مساله شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفت: واشنگتن از این گزارش که یک جاسوس دو جانبه آلمانی برای آمریکا جاسوسی کرده است، مطلع شده اما من نمی‌توانم درباره مسائل اطلاعاتی اظهارنظر کنم.

وی افزود: این یک مساله اطلاعاتی است. مقامات مجری قانون آلمان در حال تحقیق درباره این موضوع هستند و من در جایگاهی قرار ندارم که در این رابطه اظهار نظر کنم.

روابط واشنگتن و برلین سال گذشته میلادی در پی افشای جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا از تلفن همراه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خدشه‌دار شد.

اگرچه جاش ارنست این اتهامات را تایید یا رد نکرد اما با تاکید بر اهمیت همکاری نزدیک میان آمریکا و آلمان سعی کرد تا هرگونه خدشه دیپلماتیک را محدود کند.

وی افزود: رابطه‌ای که آمریکا با آلمان دارد بسیار حائز اهمیت است. این همکاری برپایه احترام سال‌ها همکاری و ارزش‌های مشترک بنا شده است.

انتهای پیام

کد N381203