یک استاد حوزه:

حضرت خدیجه(س)، زندگی آرمانی را دنبال می‌کردند

سیاسی

یک استاد حوزه‌های علمیه خواهران گفت: حضرت خدیجه(س) بانوی فداکار و مجاهدگر اقتصادی بود که می‌تواند اسوه بانوان در همه اعصار باشد.

یک استاد حوزه‌های علمیه خواهران گفت: حضرت خدیجه(س) بانوی فداکار و مجاهدگر اقتصادی بود که می‌تواند اسوه بانوان در همه اعصار باشد.

معصومه ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، با گرامیداشت سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) گفت: دهم رمضان یادآور رحلت بانویی است که در سال دهم بعثت در عام الحزن از دنیا رفت.

وی تصریح کرد: در عام الحزن، پیامبر (ص) در بدترین شرایط عموی بزرگوار خود ابوطالب و همسر گرانقدر و فداکارش را از دست داد بانویی که اولین زنی بودند که به پیامبر ایمان آوردند و پشتوانه مهمی در زندگی نبی اکرم(ص) به شمار می‌رفتند.

این عضو هیات علمی جامعة الزهرا در خصوص مهم‌ترین ویژگی‌های این بانوی بزرگ اسلام گفت: خدیجه(س) یک جهادگر و مجاهد اقتصادی بود که همه دارایی و ثروت خود را که طبق اسناد موجود در تاریخ بیهقی بر همه کاروان‌های تجاری قریش سرآمد بود در راه اسلام و پیامبر(ص) خدا صرف کرد.

وی افزود: دین اسلام در ابتدای امر با مشکلات اقتصادی مواجه بود و فداکاری، ایثار و از خود گذشتگی این بانوی بزرگ تاثیر مهمی در تبلیغ پیامبر (ص) داشت و حمایت‌های اقتصادی این بانوی گرانقدر پشتوانه مهمی برای حرکت‌های پیامبر(ص) به شمار می‌رفت.

ظهیری با بیان دیگر مشخصات حضرت خدیجه(س) گفت: از دیگر خصوصیات این بانوی بزرگ، آرامش بخشی به پیامبر(ص) در شرایط دشوار بود تا جایی که وقتی پیامبر(ص) در غار نور به سر می‌برد ایشان مسافت زیادی را برای دیدار پیامبر(ص) و آرامش بخشیدن به ایشان می‌پیمودند و در زندگی نیز همراه و همدل رسول الله در همه شرایط سخت و دشوار به شمار می‌رفتند.

وی اظهار کرد: در هنگامی که زنان قریش حضرت خدیجه را ملامت می‌کردند با وجود غربت و سختی‌های فراوانی که متحمل شدند هرگز دست از آرمان‌های خود برنداشتند و پیامبر (ص) را تنها نگذاشتند و حتی هنگامی که زندگی اشرافی خود را از دست دادند ذره‌ای نادم و پشیمان نبودند.

این استاد حوزه تاکید کرد: خدیجه(س) یک زندگی آرمانی را دنبال می‌کردند و شخصیت ایشان به درجه‌ای رسید که خداوند کوثری را در دامان او پرورش داد و فاطمه(س) را به دنیا آوردند فاطمه‌ای که خود سرآمد بانوان دو جهان است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه حضرت خدیجه(س) الگوی همه انسان‌ها و بانوان در همه اعصار است، گفت: ایشان به همه انسان‌ها درس مهمی دادند که نشان می‌داد زندگی متعادل و ایده آل به دور از تحمل مشکلات و سختی‌ها نیست و باید در مصائب، آستانه صبر و تحمل خود را بالا ببریم تا برای رسیدن به مقام بالای انسانی خودسازی کنیم.

انتهای پیام

کد N381150