با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب؛

ابوطالبی: سخنان روز گذشته رهبری روانشناسی حاذقانه مدیریت کشور بود

دولت

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به دیدار شب گذشته مسئولان نظام به رهبر فرزانه انقلاب گفت: سخنان رهبری روانشناسی حاذقانه مدیریت کشور بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور در صفحه شخصی خود در اینترنت به ارزیابی دیدار شب گذشته مسئولان نظام به رهبر انقلاب پرداخته و این دیدار را یک شب تاریخی برای کشور توصیف کرده است.

متن مطلب منتشر شده در صفحه حمید ابوطالبی به‌شرح زیر است:

دیشب برای کشور شبی تاریخی بود.

سخنان رهبری روانشناسی حاذقانه مدیریت کشوربود؛ توصیه به تکیه بر سنن الهی، عوامل معنوی، عقلانیت، امید، اعتدال، رفتارهای رحمانی، صلابت نفس،صداقت و سخنان روحانی هم در قامت رئیس‌جمهور استراتژیستی که سکان کشور را دردست دارد، بیانیه وضعیت کشور و آینده درپیش رو بود. استراتژی فرهنگ وسیاست و اقتصاد.

روحانی در فرهنگ، اخلاق را محور قرار دادو آن را دریچه ورود ایمان و معنویت به جامعه دینی دانست؛ اینکه اخلاق و معنویت از آن جامعه دینی است؛ اینکه اخلاق دولت اسلامی را نگه می‌دارد و در مسیر درست هدایت می‌کند؛ اینکه فرهنگ استوار بر مشارکت همگان به ویژه نهادهای فرهنگی واجتماعی است.

روحانی که با تاکتیکی هوشمندانه در سفر به نیویورک گام اول خود در استراتژی سیاست خارجی را محکم برداشته بود دیشب در سیاست خارجی، گفت: شاکله ایران هراسی را به طور کامل در هم شکسته و اساس بهانه‌جویی‌ها را فرو پاشیده و در دیواره تحریم‌های ظالمانه شکاف غیرقابل ترمیمی به وجود آورده است.

روحانی اضافه کرد: امروز اگر مذاکرات به دلیل زیاده‌خواهی شکست بخورد، دنیا متوجه است که مسئولیت این شکست بر دوش طرف مقابل است.

روحانی گفت: ایران درمسیری قانونی حرکت خود را ادامه خواهد داد. این هشداری به تلاش غرب برای انحراف مذاکرات از مسیر اصلی برد- برد آن بود.

روحانی موفقیت بزرگ کشور را بی‌نظیر بودن روابط ایران با 13 کشور همسایه در یک ساله اخیر دانست و افراط‌گرایی را شکاف در جهان اسلام خواند.

شکافی که به لحاظ فکری با نام سلفی‌گری، به لحاظ مالی از سوی برخی از کشورها و به لحاظ سیاسی از سوی نظام سلطه و صهیونیسم تغذیه می‌شود.

روحانی گفت: برنامه اقتصادی او برمبنای شکسته شدن و پایان تحریم‌ها و توفیق در نتیجه مذاکرات استوار نیست و برای هر شرایطی با برنامه اهداف خود را پیش خواهد برد.

این سخن رهبری که بنده دولت را تأیید و حمایت می‌کنم و از همه توانی که در اختیار دارم، برای حمایت از دولت استفاده خواهم کرد؛ و به مسئولان بلندپایه دولت اعتماد دارم؛ مهمترین سخن برای تاریخی کردن این جلسه بود.