مخالفت مجلس با فوریت طرح کاهش ساعات کاری کارمندان در ماه رمضان

مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فوریت طرح کاهش ساعات کاری کارکنان دولت در ماه رمضان مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی دو فوریت طرح کاهش ساعت کاری کارکنان دولت در ماه رمضان در دستور کار قرار گرفت.

حمید رسایی نماینده مردم تهران به عنوان طراح این طرح گفت: با تصویب این طرح به دنبال این هستیم که در ماه مبارک رمضان دولت اختیار کاهش ساعت کاری کارمندان را داشته باشد.

وی ادامه داد: دولت قبل هم ساعت کاری کارمندان را کم می کرد که مجلس با این اقدام مخالف بود زیرا این اقدام مغایر قانون بود و به همین علت دولت فعلی اقدام به کاهش ساعت کاری در ماه رمضان نکرده است.

وی تصریح کرد: دولت هم اعلام کرده تمایل به کاهش ساعات کاری ادارات در ماه رمضان دارد اما اختیار قانونی به دولت برای این کار داده نشده است.

موافقان این طرح با تاکید بر موافقت دولت با کاهش ساعات کار ادارات در ماه رمضان خواستار رفع موانع قانونی برای این اقدام بوده اند اما مخالفان این طرح معتقد بودند این طرح تبعیض آمیز بوده و فقط کارمندان را شامل می شود.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه شاید تبعیضاتی در این طرح وجود داشته باشد، گفت: این تبعیضات در کمیسیون باید رفع شوند و الان باید برای فوریت طرح رای گیری کرد.

در پایان نمایندگان با 102 رای موافق 100 رای مخالف و 14 رای ممتنع از مجموع 236 نماینده حاضر در مجلس با دو فوریت این طرح مخالفت کردند بنابراین یک فوریت طرح در دستور کار مجلس قرار گرفت. نمایندگان با 102 رای موافق 84 رای مخالف و 13 رای ممتنع از مجموع 236 نماینده حاضر در مجلس با یک فوریت این طرح نیز مخالفت کردند بنابراین این طرح به صورت عادی در دستور کار کمیسیون مربوطه قرار گرفت.