وزیر اقتصاد: پرداخت وام ازدواج در دولت اولویت ویژه دارد

وزیر اقتصاد,وام ازدواج

تهران - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: از نظر دولت، پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج اولویت ویژه دارد و نسبت به شرایط حاکم نگران هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «علی طیب نیا» که روز سه شنبه برای پاسخ به سوال ملی «محمدحسن آصفری» نماینده مردم اراک در مجلس درباره پرداخت وام ازدواج جوانان در جلسه علنی مجلس حضور یافته بود، تاکید کرد: دولت وام قرض الحسنه را مهمترین ابزار حل مشکلات اجتماعی می داند.

وی افزود: به استناد دین مبین اسلام و تجارب جهانی استفاده از اعتبارات خرد و قرض الحسنه یکی از بهترین تدابیر برای گره گشایی از مسایل اجتماعی است.

وزیر اقتصاد در عین حال تاکید کرد که پاسخگویی به این سوال در حیطه اختیارات وزارت امور اقتصادی و دارایی نیست زیرا این وزارتخانه مسوولیت سیاست های مالی کشور را بر عهده دارد و سیاست های پولی و ارزی و اعتباری بر عهده بانک مرکزی است.

طیب نیا در عین حال تاکید کرد: اما از آنجا که دولت در راستای تعامل مثبت با سایر قوا را محترم می شمارد، من به عنوان عضوی از دولت و نیز عضو شورای پول و اعتبار و به نیابت از بانک مرکزی در جلسه مجلس حضور یافتم تا توضیحاتی در این زمینه به نمایندگان ارایه کنم.

خبر در حال تکمیل است

سیام**2025**1572
کد N380625