قاضی پور: برای حمایت از کشاورزی استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول کنید

حمایت از کشاورزی

تهران - ایرنا - نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: «تقاضای استیضاح وزیر نیرو سیاسی نیست و در طی شاه بیت صحبت های رهبری مبنی بر حمایت از کشاورزی است.»

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نادر قاضی پور طی تذکری با استناد به ماده 223 آیین نامه داخلی مجلس خواستار اعلام وصول استیضاح وزیر نیرو شد.

وی خطاب به باهنر اظهار داشت: قرار بود هفته گذشته جلسه ای بین نمایندگان استیضاح کننده و وزیر برگزار شود که برگزار نگردید و همچنین قرار بود امروز استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول کنید.

قاضی پور با بیان این که اولین استیضاح را ما برای وزیر نیرو تقدیم کرده ایم، گفت: خیلی از شهرها مشکل کم آبی، آب شرب روستایی و انتقال بین حوزه ای دارند که اینها باید شفاف بشود و نمایندگان حرف دل مردم را در صحن بزنند.

نماینده مردم ارومیه خاطرنشان کرد: استیضاح وزیر نیرو سیاسی نیست و این تقاضا در طی شاه بیت صحبت های مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کشاورزی است و خواهش می کنم این تقاضا را اعلام وصول کنید تا مشکلی پیش نیاید.

محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس را برعهده داشت، گفت: قصور را می پذیرم و قرار بوده جلسه ای بین استیضاح کنندگان و وزیر برگزار شود تا شاید به تفاهم برسند و در اسرع وقت در این باره اقدام می کنیم.

وی همچنین مزاحی با قاضی پور کرد و گفت: آقای قاضی پور می گویند ، فرموده اند از کشاورزی باید حمایت شود وزیر نیرو را استیضاح می کنیم. اگر قرار است این گونه از کشاورزی حمایت شود وزیر کشاورزی را هم استیضاح کنید.

وی خاطرنشان کرد: آب مهم است و دعا کنید باران رحمت الهی سرازیر شود.

همچنین مهرداد لاهوتی طی تذکری با استناد به ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس گفت: دولت کار تقسیمات کشوری را متوقف کرده و این در حالی است که قوانین شفاف و روشنی در این زمینه وجود دارد.

وی اضافه کرد: اگر این قانون نیاز به اصلاح دارد دولت می تواند لایحه اصلاحی بیاورد و از سویی دیگر رئیس مجلس این اختیار را دارد اگر مصوبات مغایر قانون بود ، آن را لغو کند.

به گفته نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ، مصوبه دولت درباره تقسیمات کشوری مغایر قانون است و وزیر کشور نیز اعتقاد دارد که نباید از طریق مصوبه این کار انجام شود.

محمدرضا باهنر در پاسخ به تذکر لاهوتی گفت: این حرف درستی است اما تذکر محسوب نمی شود. عدم اجرای به موقع قوانین توسط دولت در قالب تذکر آیین نامه ای تعریف نشده و شما می توانید یا از طریق تذکر کتبی و یا سوال و یا تحقیق و تفحص مساله را پیگیری کنیم.

سیام (3) ** 2021 ** د . الف ** 1418
کد N380388