اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی بیشتری علیه روسیه تصویب نکرد

سفیران اتحادیه اروپا در نشست خود یکبار دیگر اعلام کردند که هیچ تصمیمی در اعمال تحریم‌های بیشتر اقتصادی علیه روسیه ندارند و تنها به افزودن اسامی بیشتر در "فهرست سیاه" خود بسنده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، بنابر تصمیم شورای اتحادیه اروپا، مشخص شد که تحریم‌های بیشتر اقتصادی علیه مسکو اعمال نمی‌شود اما تعدادی از اشخاص روس به فهرست سیاه اتحادیه اروپا اضافه و مسدود شدن دارایی‌ها و منع موقتی سفر تا نوامبر 2014 علیه آن‌ها اعمال می‌شود.

همچنین اقدامات محدودیتی بیشتری در نهم ژوئیه علیه مسکو اعمال می‌شود.

در نشست 27 ژوئن 2014 اتحادیه اروپا چهار درخواست از روسیه پس از امضای توافقنامه همکاری و تجارت آزاد اوکراین با این اتحادیه مطرح شد و رهبران اتحادیه اروپا متعهد شدند تا اگر این درخواست‌ها پیش از 30 ژوئن عملی نشود، به تحریم‌های جدید علیه مسکو دست بزنند. این درخواست‌ها از مسکو شامل توافق برسر یک مکانیسم ثابت، کنترل و نظارت توسط سازمان امنیت و همکاری اروپا بر آتش بس و کنترل موثر مرزها، بازگشت کنترل مرزی به دست نیروهای اوکراینی و برگزاری مذاکرات درباره تحقق برنامه صلح رئیس جمهوری اوکراین است.

یکی از منابع مطلع در بروکسل، بلژیک گفت: برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه رهبران اتحادیه بایستی نشستی جدید را ترتیب دهند اما گسترش فهرست سیاه اتحادیه اروپا نیازی به برگزاری یک جلسه جداگانه ندارد و یک تصمیم ساده از سوی شورای اتحادیه اروپاست. در حال حاضر نیز اتحادیه اروپا تنها به اعمال محدودیتهایی چون منع صدور ویزا و مسدود کردن اموال و دارایی‌های برخی از اتباع روس دست زده است که 61 تن هستند.

انتهای پیام

کد N380166