سازمان ملل تعیین سریع مقامات جدید عراق را خواستار شد

رئیس هیات کمک رسان سازمان ملل به عراق از رهبران سیاسی این کشور درخواست کرد تا بر روی تعیین رئیس جدید پارلمان و دیگر مقامات این کشور هرچه زودتر به توافق برسند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، نیکولای ملادنوف، رئیس هیات کمک رسان سازمان ملل به عراق (UNAMI) در حال رایزنی با شماری از رهبران سیاسی عراق طی روزهای گذشته بوده است و آن‌ها را به حفظ چارچوب و روند سیاسی قانون اساسی عراق فراخوانده است.

فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل در جریان کنفرانس خبری خود گفت که این نماینده سازمان ملل تاکید کرده است که احزاب پارلمان عراق باید ضرب‌الاجل مذاکرات نهایی را محدود کرده و در چارچوب زمانی قانون اساسی حرکت کنند.

روز دوشنبه پارلمان عراق جلسه دوم خود را که قرار بود امروز (سه‌شنبه) برگزار شود، به دلیل به حد نصاب نرسیدن به ماه اوت موکول کرد و قرار است در نشست آتی رئیس پارلمان، رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر تعیین شود.

رئیس هیات کمک‌رسان سازمان ملل به عراق در جدیدترین کنفرانس خبری خود تاکید کرد که لازم است رهبران عراقی با یکدیگر همکاری کرده تا تلاش‌هایی را که از سوی شبه نظامیان برای تخریب جامعه عراق انجام می‌دهند ناکام بگذارند.

طبق جدیدترین آمار سازمان ملل ماه ژوئن مرگبارترین ماه در این کشور از سال 2007 بود که حدود 2400 کشته برجای گذاشت و بیش از نیمی از آن‌ها را غیرنظامیان تشکیل می‌دادند. همچنین بیش از 2417 عراقی کشته شده و 2287 تن در جریان اقدامات مرتبط با تروریسم و اقدامات خشونت بار دیگر زخمی شده‌اند.

انتهای پیام

کد N379954