جان کری: تصرف غیرقانونی قدرت در افغانستان به قطع کمک‌های آمریکا منجر می‌شود

پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، وزیر امور خارجه آمریکا گفت:هر اقدامی برای تصرف غیرقانونی قدرت در افغانستان منجر به خاتمه کمک‌های مالی و امنیتی واشنگتن به کابل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: سخنانی مبنی بر تشکیل دولت موازی در افغانستان بسیار نگران کننده است.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز دوشنبه با اعلام نتایج اولیه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد که محمد اشرف غنی احمد زی، وزیر دارایی پیشین این کشور در انتخابات پیشتاز است.

این در حالی است که میلیون‌ها صندوق رای به دلیل تقلب انتخاباتی در حال بازبینی است و سخنگوی عبدالله عبدالله، وزیر امور خارجه پیشین افغانستان و رقیب احمد زی نتایج را باطل اعلام کرده و آن را کودتا خوانده است.

وزیر امور خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که نهادهای انتخاباتی افغانستان بازنگری کلی در خصوص تخلفات انتخاباتی انجام دهند.

با این حال وی تاکید کرد که هیچ توجیهی برای خشونت و یا تهدیدهای اقدامات فراقانونی وجود ندارد. وی همچنین رهبران افغانستان را به حفظ آرامش فراخواند.

انتهای پیام

کد N379935