دادستان‌ روسیه خواهان مجازات رهبران مخالفان شدند

یک دادستان روسیه خواهان حکم مجازات 8 سال زندان برای دو تن از رهبران مخالفان دولت این کشور به اتهام سازماندهی آشوب گسترده علیه ولادیمیر پوتین در روز آغاز سومین دور از ریاست‌جمهوری وی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، در این پرونده دو تن از رهبران مخالفان ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه به نام سرگئی اودالتسوف که از فوریه 2013 تاکنون در بازداشت خانگی است و همچنین لئونید رازووژایف، متهم به هماهنگ کردن اعتراضاتی هستند که در تاریخ 6 مه 2012 به خشونت کشیده شد. آن‌ها سازماندهی آشوب گسترده و یا توطئه برای ناآرامی گسترده‌تر را رد کرده‌اند.

در جریان وقایع این اعتراضات در سال 2012 پس از آن که پلیس روسیه تجمع معترضان را به میدان "بلوتنایا" در مجاورت رودخانه کنار کرملین محدود کرد، اقدام به بازداشت بیش از 400 تن کرده و چند افسر پلیس نیز در درگیری‌ها مجروح شدند.

در ماه فوریه نیز هفت تن در ارتباط با این اعتراضات به زندان افتادند.

ولادیمیر پوتین در سومین دور ریاست جمهوری خود رویکردی محافظه‌کارانه را به منظور تقویت حمایت عمومی خود اتخاذ کرده است. بنا به اعلام سازمان نظرسنجی مستقل "لوادا" در روسیه، از زمانی که این کشور شبه جزیره کریمه را به خاک خود ملحق کرد، میزان محبوبیت پوتین بسیار افزایش یافته و به 86 درصد رسیده است.

انتهای پیام

کد N379812