دولت مغرب از تشدید تدابیر امنیتی پروازها به مقصد آمریکا خبر داد

آمریکا

تهران - ایرنا - مغرب روز دوشنبه اعلام کرد که بنا به درخواست دولت آمریکا از هراس حملات تروریستی جدید به این کشور ، دولت مغرب امنیت پروازهای به مقصد آمریکا را تشدید می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از رباط ، وزارت حمل و نقل مغرب اعلام کرد که تدابیر جدید امنیتی در پی درخواست اداره امنیت حمل و نقل آمریکا، از روز سه شنبه اجرایی می شود.

تدابیر جدید امنیتی در فرودگاه ˈمحمد پنجمˈ شهر کازابلانکا (دار البیضاء) - بزرگترین فرودگاه مغرب - و از محلی که تمام هواپیماها در پروازهای فرا اقیانوس اطلس فرودگاه را ترک می کنند ، اجرا می شود. این شرایط شامل پروازهای روزانه به مقصد فرودگاه جان اف کندی نیویورک می شود.

با انتشار اطلاعتی مبنی بر این که تروریست های مرتبط با القاعده در حال تولید بمب های جدیدی هستند که می توان آنها را بدون شناسایی شدن وارد هواپیما کرد ، مسافران به مقصد آمریکا ، از اروپا و خاورمیانه در روزهای اخیر با بررسی های امنیتی شدیدتری در فرودگاهها رو به رو شده اند.

مقام های آمریکا روز چهارشنبه گذشته بطور علنی خواستار افزایش تدابیر امنیتی فرودگاهها در اروپا و خاورمیانه با پرواز مستقیم به آمریکا شدند.

این مقام ها مشخص نکردند که آیا اطلاعاتی درباره یک حمله خاص دارند یا نه ، اما اقدامات آنان نشان دهنده نوعی حالت آماده باش است.

رسانام**1078** 1917
کد N379778