جان مک کین : وضعیت کنونی عراق به معنای شکست سیاست خارجی آمریکا است

عراق

نیویورک، ایرنا - جان مک کین سناتور تندوری جمهوریخواهان در مجلس سنا با خطرناک دانستن داعش برای امنیت ملی آمریکا؛ باراک اوباما را مقصر افزایش سیطره این گروه تروریستی در سوریه و عراق دانست و گفت وضعیت عراق به معنای شکست سیاست خارجی آمریکا است.

این سناتور تندروی جمهوریخواه که با تلویزیون سی بی اس گفت و گو می کرد با انتقاد شدید از سیاست خاورمیانه ای رییس جمهور آمریکا گفت که بی ثباتی عراق به دلیل کوتاهی کاخ سفید است و دولت آمریکا می توانست با باقی گذاشتن بخشی از نیروهای نظامی خود در خاک عراق مانع از ایجاد این وضعیت شود.

وی گفت که این بحران قابل اجتناب بود و وضعیت ایجاد شده نشان دهنده شکست سیاست آمریکاست.

این در حالیست که روز چهارشنبه گذشته جان مک کین، که به ترکیه رفته بود با رهبران شورشیان سوری دیدار و گفتگو کرده و خواستار راهبردی تازه به منظور شکست دادن بشار اسد و همزمان مقابله با گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق شده بود.

وی در دیدار با تعدادی از فرماندهان مخالفان سوری خواستار راهبردی تازه به منظور شکست دادن بشار اسد و همزمان مقابله با گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق شد.

این سناتور تندروی آمریکایی در دیدار با فرماندهان شورشیان سوریه از جمله فرماندهان گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه گفت که باید دولت آمریکا راهبردی در پیش بگیرد که به کنار گرفتن بشار اسد منجر شود.

وی گفت که باید به گروه به اصطلاح میانه روز مخالفان سوریه برای تغییر در وضعیت میدان جنگ کمک شود و افزود که مخالفان سوری می توانند برای سرکوب کردن گروه داعش کمک کنند.

اروپام 1908**1917
کد N379718