وین 6،برگزاری جلسات کارشناسی هیات های مذاکره کننده ایران و 1+5 درروز ششم

مذاکرات هسته ای, نشست 92

ششمین روز مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 به میزبانی پایتخت اتریش با برگزاری دو نشست تخصصی در سطح کارشناسان هیات های مذاکره کننده دو طرف ادامه می یابد.

به گزارش ایرنا، نشست های کارشناسی وین 6 بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در ساعت 15 و 30 دقیقه و 17 به وقت وین برگزار می شود که حمید بعیدی نژاد مدیر کل وزارت امور خارجه و عضو گروه مذاکره کننده کشورمان ریاست هیات ایرانی در نخستین نشست کارشناسی امروز را برعهده خواهد داشت.

ششمین روز مذاکرات وین 6، از ساعت 10 و 30 دقیقه روز دوشنبه با دیدار دو جانبه محمد جواد ظریف و کاترین اشتون در هتل کوبورگ آغاز شد که در این دیدار روسای هیات های مذاکره کننده ایران و 1+5 روند نگارش متن توافق جامع که از روز جمعه با حضور معاونان دو طرف در دستور کار قرار دارد را مورد ارزیابی قرار دادند.


مرحله ششم مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 موسوم به وین 6 که آخرین دور از این مذاکرات قبل از پایان مهلت تعیین شده در توافق موقت ژنو ( 20 جولای) است از روز چهارشنبه گذشته آغاز شده و قرار است تا 29 تیرماه به صورت مستمر ادامه یابد.


طرفین مذاکره کننده در این مرحله از گفت و گو های خود بر تلاش و عزم جدی برای دستیابی به توافق جامع هسته ای تاکید دارند.


محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در بدو ورود به وین، در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: اگر طرف مقابل ما اراده سیاسی برای توافق نهایی داشته باشد، ما با آمادگی کامل برای دستیابی به این هدف به وین آمده ایم.


رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان در عین حال با تاکید بر اینکه ما در مذاکرات چیزی جز حق ملت خود نمی خواهیم، تصریح کرد: مذاکره کنندگان ایران به هیچ عنوان زیاده خواهی ها را تحمل نمی کنند و تحمیل نظرات را نیز نخواهند پذیرفت.
کد N379569