۱۰
علی مطهری در گفت‌وگو با ایسنا:

حکم ممنوع‌الحیاتی خاتمی را هم بدهید!

  • ۱۷۶۳بازدید
  • ۱۰ رای
  • ۴ دیدگاه
مجلس شوراي اسلامي, سيدمحمد خاتمي

علی مطهری با نامعقول خواندن تذکر چند نماینده مجلس مبنی بر ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان کردن سیدمحمد خاتمی، گفت: بهتر بود این تذکردهندگان محترم حکم ممنوع‌الحیاتی ایشان را هم ذکر می‌کردند تا خیال خودشان را راحت کرده باشند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به تذکر کتبی تعدادی از نمایندگان مجلس به وزیر دادگستری مبنی بر ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان کردن سیدمحمد خاتمی گفت: این تذکر نامعقول به نظر می‌رسد.

وی افزود: بر اساس کدام حکم قضایی آقای خاتمی ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان شده است؟ ایشان در کدام دادگاه از خود دفاع کرده است که بعد محکوم به این احکام شده باشد؟
مطهری با اشاره به برخی اظهارات درباره اینکه مبنای چنین تذکری، مصوبه شورای عالی امنیت ملی است، یادآور شد: ممکن است منظورشان مصوبات شورای عالی امنیت ملی باشد؛ در این صورت دو نکته قابل ذکر است؛ اول اینکه این شورا فقط در شرایط بحران و اضطرار می‌تواند چنین احکامی آن هم به طور موقت داشته باشد و احکام دائمی نیازمند حکم قضایی است. به همین دلیل من معتقدم حکم حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی نیز فقط برای همان دوره بحران نافذ بوده و بعد از آن نیاز به حکم قضایی داشته است.
این عضو هیأت نظارت بر مطبوعات ادامه داد: نکته دوم اینکه، شورای عالی امنیت ملی مصوبه‌ای مبنی بر ممنوع‌التصویری آقای خاتمی نداشته است. این موضوع چند بار در هیأت نظارت بر مطبوعات مورد بحث قرار گرفت و نتیجه این بود که مصوبه‌ای از طرف شورای عالی امنیت ملی در این خصوص وجود ندارد و فقط در همان ایام دبیرخانه این شورا نامه‌ای در این موضوع ارسال کرده است که مصوبه تلقی نمی‌شود.
وی با بیان اینکه "از حکم ممنوع‌الخروجی ایشان (سیدمحمد خاتمی) هم اطلاعی ندارم"، تصریح کرد: اگر حکم قضایی وجود دارد یک بی‌تدبیری بوده است چون آقای خاتمی می‌تواند با سفر به برخی کشورها بویژه کشورهای غربی در بهبود سیاست خارجی کشور مؤثر باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس، اضافه کرد: حکم ممنوع‌البیانی آقای خاتمی نیز اولین باری است که به گوش من می‌خورد. بهتر بود این تذکردهندگان محترم حکم ممنوع‌الحیاتی ایشان را هم ذکر می‌کردند تا خیال خودشان را راحت کرده باشند.
مطهری در پایان با انتقاد از تذکردهندگان، تاکید کرد: به هرحال من این تندروی‌ها را نمی‌پسندم. اگر آنها از روشن شدن حقایق حوادث سال 88 نمی‌ترسند، مقدمات محاکمه علنی این‌گونه افراد را فراهم کنند تا بعد از این فقط بر اساس حکم دادگاه صالح درباره این افراد سخن بگویند.
انتهای پیام
نظر شما چیست؟

تاکنون ۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.شما هم نظری دارید؟


جاهل را نمیبینی مگر در حال افراط و تفرط

احسنت....اینهایی که حکم به حصر همه چیز میدهند گروهی تندرو و افراطی هستند که اگر امثال جناب مطهری و هاشمی رفسنجانی نباشند همه ی ما رو ممنوع الحیات می کنند.

۲ سال پیش   |   ehsan_x007   |     |  
۲

معمولا تاریخ ثابت کرده پسر همچون پدرانی ناباب و گمراه از آب درآمده اند،-قابیل پسر حضرت آدم-پسر نوح - بنی عباس پسران عموی پیامبر .مطهری کوچک هم اگر ذره ای به مقام والای پدر شهیدشان فکر میکردند خون آن بزرگوار را پایمال نمیکردند.افسوس....

۲ سال پیش   |   tarsaneh   |     |  
۱

تا وقتی چنین افرادی در این مملکت هستند و ابراز عقیده می کنند باید به حال این مملکت تاسف خود.... میدان دادن به یک خائن تا کی و تا کجا؟ .... ایشون گویا خودش رو به خواب زده و حقایق رو نمی بینه

۲ سال پیش   |   elahe1361   |     |  
۰

از آقاي علي مطهري انتظار مي‌رفت بعد از ملاقات با مقام معظم رهبري و طرح موضوع و شنيدن پاسخ ايشان ، قبل از بيان چنين اظهاراتي درخصوص حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی و محاکمه اين افرا بيشتر فكر مي‌كردند و اين مطالب را تكرار نمي كردند.