دریادار سیاری:

اقتدار نیروی دریایی تا 2500 کیلومتری سواحل جنوب گسترش پیدا کرد

نیروهای مسلح

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امروز توانسته‌ایم امنیت را در دریای سرخ، خلیج عدن، باب‌المندب و شمال اقیانوس هند برقرار کنیم و تا حدود دو هزار و 500 کیلومتری سواحل جنوب این اقتدار را نشان داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در محفل انس در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه "امروز از فرمایشات فرمانده کل قوا در همه رسانه‌ها می‌توان شنید که نیروی دریایی از همان موقع به عنوان طلایه‌دار در سواحل کشور پیشرفت کرده است"، افزود: فرمایشات رهبری امروزه موجب شده است پیشرفت و آبادانی زیادی در منطقه توسط مسئولان مربوطه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه "با توسعه و پیشرفت در سواحل جنوب و سواحل مکران می‌توانیم نبض کشور را اداره کنیم و به اقتدار برسانیم"، خاطرنشان کرد: اقتدار، امنیت بوجود می‌آورد و اگر امنیت نباشد، هرچه ساخته‌ایم طی یک صبح تا ظهر از بین می‌رود؛ پس در سایه امنیت است که می‌توانیم دستاوردهای کلانی در سواحل و در دریا داشته باشیم.

سیاری همچنین با بیان اینکه "امروزه به لطف خدا اقتدار را در سواحل و دریا بوجود آورده‌ایم"، اظهار کرد: امروز توانسته‌ایم امنیت را در دریای سرخ، خلیج عدن، باب‌المندب و شمال اقیانوس هند برقرار کنیم و تا حدود دو هزار و 500 کیلومتری سواحل جنوب این اقتدار را نشان داده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خطاب به کارکنان این نیرو نیز گفت: همیشه بر خود ببالید که توانسته‌اید امنیت را بر دریا حاکم کنید و دزدان دریایی را از کشتی‌های کشورمان دور و آن‌ها را سالم راهی مقصد کرده‌اید. امنیت کامل موجود، کمک‌های زیادی در بحث اقتصادی و تجاری به کشور می‌کند.