آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مراسم افطار کارکنان دبیرخانه مجمع:

دعا کنیم جهان اسلام هرچه زودتر از شر داعش رها شود

سیاست داخلی

در این ماه، باید خودمان را از هرگونه آلودگی و ناپاكی‌های رفتاری و اخلاقی كه در طول سال به هر دلیلی در زندگی‌مان به وجود آمده است، رها سازیم.


                           

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در ماه مبارك رمضان مخلصانه دعا كنیم كه هر چه زودتر شر این مجموعه منحرف و خطرناك از جهان اسلام كوتاه شود تا بیش از این آبروی اسلام از بین نرود.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شب گذشته در مراسم افطار مدیران و كاركنان دبیرخانه و مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام، خاطر نشان كرد: امیدواریم ماه مبارك رمضان را با صفا، صمیمیت و مراعات همه امور اخلاقی و احكام اسلامی سپری كنیم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تقرب بیشتر به خداوند را از اهداف ماه مبارك رمضان دانست و افزود: در این ماه، باید خودمان را از هرگونه آلودگی و ناپاكی‌های رفتاری و اخلاقی كه در طول سال به هر دلیلی در زندگی‌مان به وجود آمده است، رها سازیم.
وی در ادامه با ابراز تأسف شدید از جنایات گروه تروریستی داعش در كشور عراق تصریح كرد: این گروهك افراطی جاهل، در عراق و در نزدیكی عتبات عالیات هر روز مرتكب اقدامات وحشیانه و كشتارهای عظیم می‌شوند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، برنامه‌ها، نحوه جذب نیرو و سایر فعالیت‌های گروه تروریستی داعش را دارای عقبه و ریشه‌دار خواند و تأكید كرد: در ماه مبارك رمضان مخلصانه دعا كنیم كه هر چه زودتر شر این مجموعه منحرف و خطرناك از جهان اسلام كوتاه شود تا بیش از این آبروی اسلام از بین نرود.
وی در ادامه سخنان خود به دستور رهبری مبنی بر تقویت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بر سیاست‌های كلی اشاره كرد و گفت: تحقق این مهم كار بسیار دشواری است كه نیازمند همكاری و همراهی همه‌ی همكاران است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اجرای سیاست‌های كلی در سایه آیین‌نامه ابلاغ شده از سوی رهبری در خصوص نظارت را برای ایجاد نظام صحیح اداری مهم خواند و افزود: نظام اداری، دارای مشكلاتی است كه باید با مشاركت و همكاری همه صاحب‌نظران اصلاح شود.

 
                       
کد N379301