یکی از مقامات حزب بارزانی: با جدایی از عراق خطری برای کسی نیستیم

سیاسی

مسوول روابط عمومی حزب دموکرات کردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی پیش‌بینی کرد تصمیم برای جدایی از عراق و تشکیل کشور کرد مورد تایید همه کشورهای جهان قرار بگیرد!

مسوول روابط عمومی حزب دموکرات کردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی پیش‌بینی کرد تصمیم برای جدایی از عراق و تشکیل کشور کرد مورد تایید همه کشورهای جهان قرار بگیرد!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کمال کرکوکی، مسوول روابط عمومی حزب دموکرات کردستان عراق و رئیس سابق پارلمان کردستان عراق در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: تمام کشورهای دموکرات عضو مجمع عمومی سازمان ملل منشورهای بین‌المللی را که بر اساس آن حق تعیین سرنوشت مردم جهان به دست خودشان داده شده، امضا کرده‌اند.

این مسئول کرد عراق افزود: گمان نمی‌کنم که هیچ کشوری در جهان حق این را داشته باشد که مقابل حق تعیین سرنوشت مردم کردستان آن هم به دست خودشان بایستد چرا اگر این اتفاق بیفتد آنان از قوانین و قطعنامه‌های سازمان ملل سرپیچی کرده و مخالفان حقوق بشر به شمار می‌روند.

وی در ادامه با اشاره به موضع آمریکا که مخالف تقسیم عراق است، خاطرنشان کرد: اگرچه برخی کشورهای بزرگ سعی دارند که به خاطر منافع خود مردم کردستان را قانع کنند تا از حق خود عقب‌نشینی کنند، اما تلاش آن‌ها زیاد طول نخواهد کشید.

کمال کرکوکی پیرامون موضع کشورهای عربی و منطقه درباره استقلال کردستان گفت: دوستان ما در جهان عرب و اسلام باید طرفدار حق باشند و به مظلومان کمک کنند و بدانند که ما کرد هستیم و مردم مظلومی هستیم که حقمان را می‌خوهیم.

این مسوول کرد عراق درخصوص موضع ایران و ترکیه در خصوص جدایی از عراق اظهار کرد: ما سعی داریم تا در روابط خود با خاورمیانه به تعادل برسیم و ایران و ترکیه دو کشور مهم و مورد اطمینان برای ما محسوب می‌شوند. ما خطری برای کسی نیستیم.

وی در پایان گفت: این دو کشور اطمینان دارند که ما خطری برای آنها نیستیم و برای این دو کشور بهتر است که همسایه دموکرات داشته باشند که به همزیستی مسالمت آمیز و منشورهای بین‌المللی اعتقاد داشته باشد و به جای وجود تنش مداوم در مرزهای این دو کشور مقابل تروریسم بایستد.

انتهای پیام

کد N379004