درگیری‌های جدید بین نیروهای حفتر و گروه‌های مسلح/اعلام نتایج انتخابات لیبی به تعویق افتاد

سیاسی

منابع امنیتی لیبی از موج جدید درگیری‌ها میان نیروهای خلیفه حفتر با گروه‌های مسلح در بنغازی و ربوده شدن سه مهندس اروپایی در شهر طرابلس توسط افراد مسلح خبر دادند.

منابع امنیتی لیبی از موج جدید درگیری‌ها میان نیروهای خلیفه حفتر با گروه‌های مسلح در بنغازی و ربوده شدن سه مهندس اروپایی در شهر طرابلس توسط افراد مسلح خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، منابع امنیتی لیبی اعلام کردند که نیروی هوایی "ارتش ملی لیبی" با رهبری خلیفه حفتر، فرمانده سابق نیروهای زمینی ارتش مذکور که رهبری عملیات کرامت را برعهده دارد پایگاه‌های افراد مسلح در شهر "اجدابیا" واقع در شرق لیبی و پایگاه‌های گروه "انصار الشریعة" در غرب شهر بنغازی را هدف قرار داد.

همچنین درگیری‌هایی در شهر "جنزور" واقع در غرب لیبی رخ داد اما هنوز طرف‌های درگیر مشخص نشده‌اند.

در همین راستا دولت لیبی در بیانیه‌ای از طرف‌های درگیر در شهر بنغازی خواست هرچه سریعتر خشونت‌ها را کنار بگذارند.

در این بیانیه از تمامی موسسات امنیتی و نظامی خواسته شده تا به وظیفه ملی و امنیتی خود برای پایان دادن به درگیری‌ها و خشونت‌ها عمل کنند.

بیانیه دولت لیبی پس از آن صادر شد که محمد صوان، رئیس حزب عدالت، شاخه سیاسی گروه اخوان المسلمین در لیبی از دولت خواسته بود موضع خود را نسبت به عملیات کرامت به رهبری خلیفه حفتر اعلام کند.

به گزارش منابع پزشکی و امنیتی درگیری‌ها در لیبی در هفته اول ماه رمضان بیش از 20 قربانی برجای گذاشته است.

در همین راستا رئیس کمیته عالی انتخابات لیبی اعلام کرد که اعلام نتایج انتخابات پارلمانی به 20 ژوئیه موکول شده است.

عماد سایح، رئیس کمیسیون انتخابات لیبی اعلام کرد این تاخیر یک هفته‌ای برای اعلام نتایج جهت دقت بیشتر در شمارش آراست.

وی گفت: نتایج 24 مرکز اخذ رای به علت اقدامات غیرقانونی لغو شده و 41 نامزد از مجموع 1751 براساس قانون انزوای سیاسی کنار گذاشته شدند.

سایح تاکید کرد: تکلیف 184 کرسی از مجموع 200 کرسی مشخص شده و کمیسیون منتظر تصمیم پارلمان برای برگزاری انتخابات مجدد جهت کرسی‌های باقی مانده است.

از سوی دیگر، یک مسئول امنیتی در لیبی اعلام کرد که افراد مسلح عصر یکشنبه سه مهندس اروپایی را که در یک شرکت ایتالیایی در طرابلس کار می‌کردند، ربودند.

یک منبع نظامی در لیبی نیز اعلام کرد که افراد مسلح عصر یکشنبه یکی از فرماندهان سابق نیروی هوایی لیبی را در منطقه " الکیش" واقع در شهر بنغازی ترور کردند.

انتهای پیام

کد N379000