دیدار ظریف و اشتون در ششمین روز مذاکرات

ايران,كاترين اشتون,مذاكرات ايران و گروه 1 5,محمدجواد ظريف,مذاكرات وين

در ادامه مذاکرات ایران و 1+5 و در ششمین روز انجام این گفت‌وگوها محمد جواد ظریف و کاترین اشتون با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ششمین روز این مذاکرات ساعت ده و نیم به وقت محلی اشتون و ظریف در هتل کوبورگ با یکدیگر دیدار کردند. این دیدار برای بررسی آخرین موضوعات مربوط به نگارش و تدوین توافق جامع ایران و 1+5 در چارچوب توافق ژنو انجام می‌شود.

این گفت و گو ها شب گذشته بین سید عباس عراقچی، مجید روانچی و هلگا اشمید تا اواخر شب در وین جریان داشت. قرار است این مذاکرات تا سی تیرماه ادامه یابد، اما سخنگوی کاترین اشتون مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفته است زمان مشخصی برای پایان یافتن این دور از مذاکرات وجود ندارد .

مایکل مان در رابطه با این مذاکرات گفته است: این گفت‌وگو ها به شکل سازنده و در فضای کاری مثبتی انجام شده است البته در مواردی دشواری‌هایی وجود دارد.

سخنگوی اشتون این مذاکرات را سازنده اما سخت توصیف کرده است.

در روزهای گذشته هیأت سیاسی و کارشناسی ایران گفت‌وگوهای دو جانبه و چند جانبه ای با اعضای 1+5 داشته است.

عراقچی پیش از این گفته بود: پرانتزها همه سرجای خودش است، متنی را در جلسه گذشته آماده کرده‌ایم که تقریبا تمام مفادش مورد اختلاف بوده است. هنوز کار بسیاری دارد که به هم نزدیک شویم.

وی افزود: تمام تلاش ما این است از این فرصتی که تا 20 جولای باقی مانده است کمال استفاده را انجام دهیم و بتوانیم هم به لحاظ کلی روی بحث‌هایی که اختلاف داریم به یک تفاهم برسیم و بعد این تفاهم را روی کاغذ بیاوریم، عبارات و ادبیات مناسب را پیدا و روی آن توافق کنیم و در نهایت به یک متنی که مورد توافق باشد برسیم و توافق نهایی شکل بگیرد.

انتهای پیام

کد N378986