دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با سفیر سوریه:

تروریست های داخل سوریه خطر برای جهان بشریت هستند

حزب موتلفه,سفیر سوریه

تهران – ایرنا – دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: تروریستهایی که در سوریه می جنگند نه تنها خطر برای سوریه بوده بلکه خطر برای جهان بشریت هستند و کسانی که از آنها پشتیبانی کرده اند در ذائقه کثیف خود طعم تروریست را خواهند چشید.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمد نبی حبیبی روز دوشنبه در دیدار با عدنان محمود سفیر سوریه در ایران افزود: حزب موتلفه اسلامی در قبل و بعد از انقلاب به عنوان یک حزب اسلامی در تمام تحولات کشور نقش برجسته داشته است. مراوداتی هم در سالهای گذشته با حزب بعث سوریه داشتیم که امیدواریم با بقیه اعضای متنفذ سوریه هم ارتباطاتی برقرار کنیم.

وی یادآور شد: ما در مسافرت به سوریه حس می کنیم به وطن دوم خود سفر کرده ایم. غربی ها از اول هم دروغ می گفتند که دلواپس دموکراسی در سوریه هستند و حالا اگر راست می گویند 88 در صد مردم به بقای حکومت بشار اسد رای مثبت دادند و البته ما اطلاعاتی که از پیش داشتیم درست پیش بینی می کردیم که چنین رایی آقای بشار اسد بیاورد.

حبیبی اضافه کرد: غربی ها در رابطه با ادعای آزادی و دموکراسی در سوریه و دیگر کشور ها و ادعاهای خود در دموکراسی دروغگو هستند.

وی یادآور شد: دروغگویی غربی ها به قصد براندازی دولت سوریه بوده و آنچه می توانستند انجام داده اند و ما به عنوان برادر شما خود را در غم شما شریک می دانیم.

حبیبی ادامه داد: سوریه به دلیل اینکه در خط مقدم مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی است از نظر غربی ها باید این خط مقاومت شکسته شود. ما شکست حزب الله لبنان و ملت سوریه را شکست خودمان تلقی می کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: تقابل جدی میان ما و دشمنان ما وجود دارد و آنها با اسلامی که پیامبر اکرم(ص) آورده مخالف اند. اگر مردم سوریه مسلمان نبودند چنین مقاومتی شکل نمی گرفت.

حبیبی گفت: ما با حداکثر توان در این بحرانی که در سوریه از خارج تحمیل کرده اند سعی کرده ایم پشتیبان دولت و ملت سوریه باشیم .

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: مقاومت مردانه ملت سوریه به بیداری واقعی اسلامی جهان اسلام کمک کرده است و امیدواریم ریشه تروریسم هرچه زودتر در سوریه و جهان اسلام کنده شود.

همچنین در این دیدار عدنان محمود سفیر سوریه در ایران نیز گفت: با اراده کشورهای مقاومت در منطقه نقشه آمریکایی ها که در راستای تجزیه کشورها است شکست خواهد خورد.

سفیر سوریه در ایران یادآور شد: ملت سوریه اراده ملی خود را در حضور فراگیر در پای صندوق های رای نشان دادند و این موضوع در مخالفت با تروریستها و آنهایی که امنیت سوریه را به خطر انداخته اند بود.

وی ادامه داد: با برگزاری گفت و گو های ملی و محلی در سوریه و پایبندی به فرهنگ و راه مقاومت در سوریه باعث شده هجمه ای به عراق وارد شود و در حقیقت این هجمه در عراق در پاسخ به موفقیت در انتخابات سوریه و عراق بوده است .

عدنان محمود افزود: ما از حمایت ها و مواضع مقام معظم رهبری در حمایت از سوریه و در راستای بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه تشکر و سپاس داریم.

وی گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران در رابطه به سوریه و عراق و لبنان بر اساس اصول راسخ اخلاقی و اسلامی بوده و ارتش ما پیروزی های خوب میدانی در مقابل تروریست ها به دست آورده است .

سفیر سوریه در ایران یادآور شد: پایداری و جانفشانی های ارتش و مردم سوریه نه تنها از سوریه بوده بلکه از محور مقاومت و دفاع از محور حق و حق طلبانه بوده است.

سیام**1058 ** 1418
کد N378777