۰

مصباحی‌مقدم: حمایت جامعه روحانیت از دولت یازدهم به قوت خود باقی است

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اعلام حمایت جامعه روحانیت و آیت‌الله مهدوی کنی از دولت یازدهم در ابتدای فعالیت آن، گفت که این حمایت همچنان به قوت خود باقی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن آرزوی شفای عاجل و کامل برای آیت‌الله مهدوی کنی، گفت: آیت‌الله مهدوی کنی و جامعه روحانیت مبارز در آغاز فعالیت دولت یازدهم حمایت خود را از این دولت اعلام کردند و اکنون هم این حمایت همچنان به قوت خود باقی است و نظر اعضای جامعه این است که همچنان که رهبری به صورت جدی دولت را مورد حمایت قرار می‌دهند باید از دولت چه در مناسبات داخلی و چه در مسائل بین‌المللی حمایت کرد.

وی افزود: شخصیتی مثل آیت‌الله مهدوی کنی که به یک معنا شیخ مجموعه اصولگرایان است چنین دیدگاهی در مورد دولت داشتند و جامعه روحانیت هم کاملا با ایشان هم‌زبان و هم‌نظر بوده و این دیدگاه اصلا مورد مناقشه قرار نگرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه تعامل مثبت و همکاری جدی با دولت مدنظر مجلس قرار دارد، یادآور شد: در رای اعتماد به وزرا، اصلاح بودجه 92 و تصویب قانون بودجه 93 ما قدم به قدم با موافقت و همراهی دولت و نمایندگان دولت پیش رفتیم. در لوایح هم همین رویکرد وجود داشته است بنابراین نقطه چالشی نداریم.

مصباحی‌مقدم خاطرنشان کرد: شاید نقطه چالش قدری در عملکرد برخی وزرا باشد که هنوز هم باقی است؛ این بدان معنا نیست که مجلس با دولت سر سازگاری ندارد. بالاخره مجلس استقلال دارد و نمایندگان در سوال و استیضاح آزادند و می‌توانند از حقوق خود استفاده کنند. دولت هم باید قویا از مواضع خود و انتخاب‌های خود دفاع کند و در مواردی که نگرانی‌هایی در مجلس وجود دارد آن نگرانی‌ها را به صورت جدی برطرف کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.