مشاور رییس جمهوری: بسیار امیدواریم مذاکرات وین 6 به نتیجه قطعی برسد

نجفی

تهران – ایرنا – مشاور رییس جمهوری و دبیر ستاد هماهنگی امور اقتصادی گفت: در مورد این دور از مذاکرات یا همان وین 6 بسیار امیدواریم تا 29 تیر (20 جولای) که به عنوان فاز اول زمانی تعیین شده است، نتیجه قطعی حاصل شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمدعلی نجفی» در دیدار «پدرو وبه نا» سفیر اسپانیا در تهران که صبح امروز - دوشنبه - در نهاد ریاست جمهوری انجام  شد، افزود:  البته اگر تا 20 جولای هم متن نهایی تنظیم و توافق نشود، نگران نیستیم چرا که در فاصله زمانی دو تا سه ماهه بعدی کار انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: با به نتیجه رسیدن گفت وگوهایی که بین جمهوری اسلامی ایران و1+5 در جریان است، فضای مناسبی برای گسترش روابط ایران با دیگر کشورها و به خصوص اسپانیا که همواره روابط قابل قبولی با ایران داشته است، فراهم خواهد شد.

نجفی همچنین سفر اخیر خود به اسپانیا را مفید و سازنده ارزیابی کرد و ادامه داد: در این سفر وزیر خارجه اسپانیا سوال کرد که انتظار جمهوری اسلامی ایران از کشور ما چیست؟ که در پاسخ گفتم: به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا تلاش کنید موضع اروپا و آمریکا موضع منطقی برای هر دو طرف باشد تا مذاکرات به نتیجه برسد.

دبیر ستاد هماهنگی امور اقتصادی ضمن ابراز خشنودی از تحقق بخشی عمده  برنامه های از پیش طراحی شده برای گسترش همکاری های تهران – مادرید تصریح کرد: ایران و اسپانیا زمینه های بسیاری برای گسترش روابط دوجانبه دارند.

این خبر در حال تکمیل است.

سیام**9012  **  1418
کد N378217