با اشاره به موضوع استیضاح وزیر علوم

انصاری: تلاش هیأت رئیسه مجلس و دولت بر ایجاد وفاق است

دولت,مجلس شوراي اسلامي,هيات رئيسه مجلس,معاون پارلماني رييس‌جمهور,استيضاح,وزارت علوم,مجيد انصاري

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس گفت: تلاش معاونت پارلمانی بر این است که استیضاح درباره هیچ وزیری مطرح نشود و قبل از رسیدن به مرحله استیضاح، حل و فصل شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری درباره مطرح شدن استیضاح وزیر علوم از سوی تعدادی از نمایندگان، اظهار کرد: طی یکی - دو هفته گذشته جلسات فشرده‌ای بین نمایندگان درخواست کننده استیضاح با وزیر علوم و نواب رئیس و رئیس مجلس برگزار شد.

وی با بیان اینکه "موضوعات مختلفی برای استیضاح وزیر علوم مطرح بوده است"، افزود: جلسات چندجانبه و دوجانبه متعددی برگزار و رایزنی‌های زیادی انجام شده است. در این زمینه تلاش معاونت پارلمانی بر این است که استیضاح درباره هیچ وزیری مطرح نشود و قبل از رسیدن به مرحله استیضاح حل و فصل شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه "اگر نمایندگان بر استیضاح تاکید کنند، دولت هم طبق قانون عمل می‌کند"، گفت: باید ببینیم نمایندگان چه تصمیمی می‌گیرند. به نظرم جلساتِ برگزارشده، خوب بود و نقطه نظرات مشترک زیادی وجود داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از خانه ملت، انصاری با بیان اینکه "زمینه همراهی، همفکری و همدلی مجلس و دولت زیاد است"، درباره مذاکرات خود با رئیس مجلس درباره استیضاح وزرای دولت، اظهار کرد:‌ تلاش هیأت رئیسه مجلس و دولت بر ایجاد وفاق است تا مسأله استیضاح را منتفی کنیم.

انتهای پیام

کد N377958