تاکید گروه سه جانبه تماس بر ضرورت حل‌وفصل سریع بحران اوکراین

گروه سه جانبه تماس درباره بحران اوکراین بر ضرورت حل‌وفصل سریع و صلح‌آمیز این بحران در بیانیه‌ای مشترک تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، اوکراین، روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا، تشکیل‌دهندگان گروه سه جانبه تماس درباره بحران اوکراین در بیانیه‌ای مشترک و در نتیجه نشستی در کی‌یف، پایتخت اوکراین خواستار سازش صلح‌آمیز در مورد بحران اوکراین و مناطق شرقی این کشور شدند.

سازمان امنیت و همکاری اروپا در بیانیه‌ای که امروز (دوشنبه) منتشر شد، آورده است: ‌با توجه به برنامه صلح پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین و بیانیه مشترک چهار وزیر خارجه تصویب شده در برلین به تاریخ 2 ژوئیه 2014، گروه تماس بر ضرورت دستیابی یه یک روند مستحکم و قوی در راستای سازش صلح‌آمیز بحران اوکراین تاکید دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است، گروه سه جانبه تماس متشکل از نمایندگان ارشد اوکراین، روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا در کی‌یف به تاریخ شش ژوئیه 2014 دیدار و گفتگو کردند. آن‌ها درباره اوضاع کنونی در شرق اوکراین شامل گزینه‌ها برای مذاکرات آتی با تمام افراد و گروه‌های درگیر در این بحران به بحث پرداختند.

در بیانیه سازمان امنیت و همکاری اروپا همچنین آمده است، گروه تماس عقیده‌ای مبنی بر این مساله دارد که دور آتی مذاکرات و رایزنی‌ها بایستی بدون هیچ تاخیری برگزار شود. این مذاکرات باید با حضور تمام گروه‌های دخیل در اوکراین و با توجه به برگزاری یک نشست سریع صورت گیرد.

انتهای پیام

کد N377942