انصاری‌راد در واكنش به ممنوع البیان كردن خاتمی:| 183589

حضور خاتمی در فرهنگ و سیاست به ثبات نظام کمک می‌کند/این تذکر از عجایب روزگار است

سیاست داخلی,اصلاح‌طلبان,حسین انصاری‌راد,تذکر اصولگرایان برای ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان شدن خاتمی,اقتدارگرایان

چطور می‌شود فردی مانند آقای خاتمی که سمبل و شاخص فرهنگ، اخلاق، مدارا و قانون‌گرایی است و مخلصانه و مجاهدانه از اسلام، جمهوری اسلامی و انقلاب دفاع کرده است و زبان و بیانش را اهل فرهنگ و خردمندان می‌پسندند و می‌پذیرند و به آن احترام می‌گذارند، ممنوع‌البیان شود.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ششم با بیان اینکه ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان سیدمحمدخاتمی در مغایرت با ایجاد وحدت و همبستگی در کشور است، تاکید کرد: حضور خاتمی در عرصه فرهنگ و سیاست به ثبات نظام کمک می‌کند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاری‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به تذکر کتبی جمعی از نمایندگان مبنی بر اهتمام وزیر دادگستری بر اجرای حکم ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان بودن سیدمحمد خاتمی گفت:‌ حقیقتا نمی‌دانم با چه زبانی درباره این مسئله چه بگویم. این از عجایب روزگار و موارد کم‌نظیر در تاریخ است که عده‌ای تلاش می‌کنند تا یکی از مفاخر کشور ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان شود.

وی ادامه داد: من متوجه روح و متن این درخواست نمی‌شوم اما ظاهر این تذکر بسیار شگفت‌انگیز است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس ششم با اشاره به خدمات سیدمحمد خاتمی به کشور و نظام تصریح کرد: چطور می‌شود فردی مانند آقای خاتمی که سمبل و شاخص فرهنگ، اخلاق، مدارا و قانون‌گرایی است و مخلصانه و مجاهدانه از اسلام، جمهوری اسلامی و انقلاب دفاع کرده است و زبان و بیانش را اهل فرهنگ و خردمندان می‌پسندند و می‌پذیرند و به آن احترام می‌گذارند، ممنوع‌البیان شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه سیدمحمد خاتمی هم‌اکنون از محبوب‌ترین اشخاص کشور از میان رجال نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: اگر همینک در کشور رای‌گیری شود، اکثریت قاطع کشور به درستی فکر، کار و شخصیت‌ ایشان رای می‌دهند.

انصاری‌راد در ادامه به جایگاه سیدمحمد خاتمی در عرصه بین‌المللی اشاره کرد و ابراز داشت: آقای خاتمی در عرصه جهانی، هم فردی معتبر است و در مجامع بین‌المللی از اعتبار بالایی برخوردارند و ایشان را لنگری برای جمهوری اسلامی تلقی می‌کنند.

وی با بیان اینکه تردیدی نیست که این آقایان که با چنین تفکری صحبت می‌کنند، خدمتی به کشور نمی‌کنند، یادآور شد: خدمت به کشور حضور کامل و گسترده خاتمی در عرصه فرهنگ و سیاست کشور است که این حضور به ثبات نظام کمک می‌کند و نفی ایشان به اخلال در روند کشور منجر می‌شود.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ششم شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا این تذکرها مخالف با اصل همبستگی و وحدت در کشور نیست؟ بیان کرد: این درخواست‌ها مخالف و مغایر ایجاد وحدت و همبستگی در کشور است.

این فعال سیاسی اصلاح افزود: امروز کشور ما بیش از هر چیز دیگری به ثبات، وحدت ملی، همدلی و همراهی نیازمند است و این وحدت و همدلی از نان شب و آفتاب نیز واجب‌تر است و کسانی که شرایط کشور را درک کرده‌اند می‌دانند که کنار گذاشتن و بی احترامی به آقای خاتمی به صلاح کشور نیست.

کد N377899