مناظره نهایی کاندیداهای ریاست جمهوری اندونزی پس از انتخابات

تنها چهار روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری اندونزی، کاندیداهای انتخاباتی در آخرین مناظره تلویزیونی‌ خود درباره رسوایی فساد و امنیت غذایی در کشور به گفتگو پرداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، جوکو ویدودو، فرماندار جاکارتا، پایتخت اندونزی و پرابودو سوبیانتو، ژنرال سابق، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اندونزی، در آخرین مناظره تلویزیونی خود در روز شنبه درباره رسوایی فساد و اختلاس‌ها و امنیت غذایی در کشور به گفتگو پرداختند.

انتخابات ریاست جمهوری اندونزی 9 ژوئیه سال جاری میلادی برگزار می‌شود.

مسائل مربوط به تامین غذا، انرژی و محیط زیست در این مناظره به بحث گذاشته شد و هر دو نامزد انتخابات در این باره به مناظره پرداختند.

این مناظره زمانی به نقطه حساس خود رسید که یوسف کالا، کاندیدای پست معاونت ریاست جمهوری از جانب جوکو ویدودو سوالی را درباره رسوایی‌های فساد مطرح کرد.

در سال‌های اخیر، اندونزی با تعدادی رسوایی فساد در تامین مواد غذایی و به طبع آن افزایش قیمت مواد غذایی گوشت گاو و سیر مواجه شده است.

مساله زیست محیطی نیز در این مناظره مطرح شد چرا که اندونزی به عنوان سومین کشور جهان دارای جنگل‌های استوایی، نقش مهمی در مقابله با تغییرات آب و هوایی دارد و به خاطر توقف جنگل‌زدایی تحت فشار قرار دارد.

پرابودو سوبیانتو یکی از کاندیداهای پست ریاست جمهوری اندونزی همچنین خواستار کنترل بیشتری توسط ماهواره‌ها و تحریم‌ها و اعمال محدودیت‌های سنگین‌تر بر کمپانی‌هایی شد که قوانین حفظ حریم جنگل را نقض می‌کنند.

همچنین هر دو کاندیدا کاهش واردات مواد غذایی تاکید کرده و قول دادند تا تعداد مزارع را برای تامین کافی مواد غذایی به ویژه برنج افزایش دهند.

در همین حال، نظرسنجی‌های اخیر مشخص کرده که هر دو کاندیدا احتمالا شانس پیروزی برابری در این انتخابات که 190 تن واجد شرایط رای دادن در آن هستند را دارند.

انتهای پیام

کد N377583