سردار جزایری: مقاومت، اجازه عبور دشمن از خطوط قرمز خود را نخواهد داد

سپاه پاسداران,عراق,سپاه,آمريكا,مقاومت,ستادكل نيروهاي مسلح,سردار جزايري,داعش

معاون ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به جنگ تروریست‌های تکفیری - بعثی علیه دولت و ملت عراق گفت: مرکز فرماندهی اصلی جنگ تروریستی در عراق توسط آمریکا اداره می‌شود.

معاون ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به جنگ تروریست‌های تکفیری - بعثی علیه دولت و ملت عراق گفت: مرکز فرماندهی اصلی جنگ تروریستی در عراق توسط آمریکا اداره می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزای دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری در سخنانی درباره تحولات میدانی در عرصه‌ جنگ تروریستی عراق، گفت: آنچه را که این روزها صحنه منطقه و عراق را متأثر ساخته، نمی‌توان صرفاً به اقدامات گروه‌های تروریستی محدود دانست، بلکه تحرکات تروریستی در سوریه و سایر کشورهای همسایه بخشی از راهبرد رژیم سلطه در تقابل با نهضت بیداری اسلامی است که در سال‌های اخیر متأسفانه همه توان و ظرفیت رژیم‌های استکباری و ارتجاع منطقه برای مهار و انحراف آن به کار گرفته شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بر این اساس پس از شکست‌ها و ناکامی‌های الگوی مداخله غرب، راهبرد اصلی مبتنی بر دامن زدن به جنگ‌های قومی و فرقه‌ای در منطقه تمرکز یافته است.

جزایری با بیان اینکه "بررسی رخدادها و اتفاقاتی که در منطقه مشاهده می‌شود حاکی از آن است که بهره‌گیری از این راهبرد علیه کشورهایی است که نمی‌خواهند حاکمیت بی چون و چرایی آمریکا را بپذیرند"، تصریح کرد: از بین بردن ظرفیت نیروهای انقلابی جهان اسلام و درگیرسازی آنها با چالش‌های درونی به جای تهدید منافع استکبار، نظیر آنچه در سوریه اتفاق افتاد از جمله برنامه‌هایی است که توسط آمریکایی‌ها به شکل دقیق طراحی و پیاده‌سازی می‌شود.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور همچنین اظهار کرد: ارائه چهره‌ای نامطلوب از اسلام و ملل جهان و جلوگیری از اقبال جهانیان به سمت اسلام و حرکت‌های انقلاب اسلامی و همچنین نفوذ گسترده سرویس‌های جاسوسی در میان اجتماعات مسلمان و رشد تروریسم از دیگر مصادیقی است که در همین راستا قابل تحلیل است.

معاون ستادکل نیروهای مسلح در ادامه با برشماری اهداف دیگر دشمن گفت: ایجاد مانع در مسیر شکل‌گیری دولت‌های مستقل و مردم‌سالار، جلوگیری از شکل‌گیری قدرت‌های مستقل منطقه‌ای در برابر قدرت‌های سلطه‌گر غربی، تأمین امنیت رژیم نامشروع صهیونیستی و ایجاد فراغت برای این رژیم در جهت تداوم سرکوب نیروهای مقاومت از اهدافی است که دشمن در راستای راهبرد تقابل با بیداری اسلامی دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: در این رهگذر، همچنین رژیم‌های استکباری تلاش می‌کنند با به فراموشی سپردن موضوع قدس شریف، توجه آزادی خواهان و جهان اسلام را از تمرکز به مسأله فلسطین و آزادی سرزمین‌های اشغالی منحرف سازد.

جزایری، تشکیل، سازماندهی و هدایت اقدامات گروه‌های تروریستی و انجام جنگ نیابتی بجای دخالت مستقیم را از راهبردهای آمریکا در منطقه قلمداد و تصریح کرد: بر این اساس آمریکا به دنبال تغییرات اساسی و تضعیف قدرت‌های منطقه و شکستن مقاومت منطقه است.

این مقام عالی نظامی با تأکید بر اینکه "با وجود تلاش‌های گسترده آمریکا، صهیونیست‌ها و ارتجاع منطقه جنگ نیابتی در سوریه با ناکامی دشمن همراه است"، گفت: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند با گشودن جبهه جدید عراق، فشار بر مقاومت را افزایش دهند. این در حالی است که مقاومت اجازه عبور دشمن از خطوط قرمز خود را نخواهد داد.

وی در پایان، مقاومت منطقه را مانع جدی آمریکا در پیاده‌سازی نقشه جدید خاورمیانه‌ای کاخ سفید دانست و اظهار کرد: آمریکا با ایجاد سرزمین‌های سوخته و وارد آوردن خسارات هنگفت به زیرساخت‌های حیاتی کشورهای منطقه درصدد است راهی برای فروپاشی جبهه مقاومت بیابد اما قطعاً با هوشیاری مردم این کشورها، نقشه دشمن نقش بر آب می‌شود.

انتهای پیام

کد N377229