حضور 657 نفر در طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن از ثبت‌نام 657 نفر در طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن خبر داد و گفت: از این تعداد 256 نفر را آقایان و 401 نفر را بانوان تشکیل داده‌اند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد ضرغام با اشاره به اتمام زمان ثبت‌نام در طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم، اظهار کرد: ثبت‌نام در این طرح از هفتم خردادماه آغاز شد اما با توجه به درخواست‌های مکرر ثبت‌نام از متقاضیان شرکت طی دو مرحله یعنی تا روز‌های 10 و 13 تیرماه ۱۳۹۳ تمدید شد.

وی با بیان اینکه در زمان تعیین شده 657 نفر در طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران اقدام به ثبت‌نام کردند، ادامه داد: در این مدت 675 نفر از طریق سایت تلاوت ثبت‌نام کردند که از این تعداد 256 نفر را آقایان و 401 نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: بیشترین آمار ثبت نام کنندگان مربوط به استان تهران با 68 نفر و کمترین آمار نیز مربوط به استان سیستان و بلوچستان با دو نفر ثبت‌ نام کننده است؛ از 68 داوطلبی که در تهران ثبت نام کرده‌اند، 46 نفر خانم و 22 نفر آقا هستند.

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن با بیان اینکه هم‌اکنون در حال بررسی سوابق داوطلبان دریافت مدرک داوری هستیم، گفت: پس از اینکه سوابق افراد بررسی شد، نتایج به استان‌ها اعلام می‌شود تا ثبت‌ نام شدگان بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، در آزمون‌های مورد نظر شرکت کنند.

وی یادآور شد: به طور مثال ممکن است افرادی در این طرح ثبت نام کرده باشند که دارنده مدرک درجه سه حفظ قرآن باشند؛ این افراد دیگر نیازی ندارند که در آزمون‌های کتبی حفظ شرکت کنند یا کسی که دارنده رتبه در مسابقات قرآن اوقاف است هم نیازی نیست که در برخی از آزمون‌های رشته مورد نظر شرکت کنند.

ضرغام با اشاره به زمان برگزاری آزمون اولیه برای متقاضیان دریافت مدرک تخصصی به داوران مسابقات قرآن، خاطرنشان کرد: آزمون‌های این طرح در دو مرحله برگزار می‌شود و در مرحله نخست که از 16مردادماه برگزار می‌شود، افراد باید متناسب با رشته انتخابی علاوه بر آزمون کتبی در آزمون شفاهی نیز شرکت و حدنصاب قبولی را کسب کنند تا بتوانند در مرحله پایانی سنجش شرکت کنند.

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن گفت: در مرحله پایانی آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم، فیلم تلاوتی برای راه‌یافتگان به این مرحله پخش می‌شود و افراد باید به داوری آن بپردازند و در صورتی که داوری آنها متناسب با داوری اساتید قرآن باشد گواهینامه مدرک تخصصی داوری قرآن کریم از سوی سازمان دارالقرآن دریافت خواهند کرد؛ همچنین افرادی که در این مرحله موفق به کسب حدنصاب نمره نشوند برای ارتقای توانمندی‌‎های خود می‌توانند در دوره تربیت داور قرآن شرکت کنند.

انتهای پیام

کد N377105